cz  Czech      uk  EN

Tramvaj s polepem „Barevná Praha“ bude brázdit pražské ulice

1920428_536840_IMG_4308

Ve třetím ročníku soutěže „Namalujte svou tramvaj“, kterou pořádal Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy (MHMP) zvítězil návrh s názvem „Barevná Praha“. Vytvořili jej studenti sekundy A pražského gymnázia Nad Alejí. Zástupci DPP a MHMP dnes na slavnostním vyhlášení spolu se studenty pokřtili vítěznou tramvaj. Vítězná třída se pak v rámci slavnostní jízdy poprvé projela touto polepenou tramvají T3.

1920417_536839_IMG_4296

Výtvarnou soutěž pro druhé stupně pražských základních škol a primy až kvarty víceletých gymnázií každoročně vyhlašuje Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Dopravním podnikem, a to pod záštitou radní pro oblast školství a volného času Ludmily Štvánové a radního pro oblast dopravy Jiřího Pařízka, kteří společně s generálním ředitelem DPP Jaroslavem Ďurišem a s výtvarníkem Tomášem Spevákem ze SUPŠ a VOŠUP vybírali nejlepší návrhy. V soutěži se sešlo celkem 45 návrhů.

1920384_536836_IMG_4231

Vítězná škola gymnázium Nad Alejí obhájila své vítězství z loňského ročníku. Druhé místo soutěže obsadilo dílo žáků třídy 8.B ZŠ Kladská pod názvem „Pastelková tramvaj“ a na bronzové příčce se umístil návrh pojmenovaný „Mezi stromy“, který vytvořili žáci 7.B ze ZŠ Na Slovance. „Vítězný návrh jsem volil okamžitě. Myslím, že přesně vystihuje, proč takovou soutěž vyhlašujeme. Je to jedinečná možnost, jak oživit ulice Prahy a přitáhnou pozornost Pražanů k MHD a odlišit alespoň jednu tramvaj od »nosičů« reklamy. Za své úsilí ale zaslouží poděkování všichni studenti a žáci, kteří se letos soutěže účastnili. Všechny návrhy byly originální a bylo velmi těžké z nich vybrat ty nejlepší,“ řekl radní Jiří Pařízek.

1920395_536837_IMG_4258

Vítězný návrh „Barevná Praha“ byl použit jako šablona pro polep reálného vozu tramvaje typu T3, který bude jezdit po dobu jednoho roku na běžných linkách městské hromadné dopravy. Před uvedením tramvaje do provozu proběhlo 9. října 2014 slavnostní vyhlášení vítězů a křest tramvajového vozu s vítězným návrhem ve střešovickém Muzeu MHD

„Této soutěže si cením proto, že v sobě spojuje dvě věci – podporuje kreativitu i zájem školáků o veřejnou dopravu. Věřím, že se bude tato netradiční tramvaj lidem líbit a bude se jim v ní i dobře cestovat,“ dodala radní Ludmila Štvánová.

TZ: Magistrát hl. m. Prahy

Komentáře uzavřeny.