cz  Czech      uk  EN

Vítězná tramvaj „Já miluji Prahu“ byla pokřtěna a poprvé svezla cestující

Zástupci Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) a Magistrátu hl. m. Prahy dnes na slavnostním vyhlášení spolu se studenty pokřtili vítěznou tramvaj ze soutěže „Namalujte svou tramvaj“. Návrh „Já miluju Prahu“ připravili žáci sekundy A z gymnázia Nad Alejí. Vítězná třída se pak v rámci slavnostní jízdy poprvé projela polepenou tramvají T3.

Slavnostního vyhlášení v pražských Střešovicích se zúčastnili také žáci dalších devíti tříd druhých stupňů pražských základních škol a primy až kvarty víceletých gymnázií. Jejich návrhy se dostaly do užšího finále, ve kterém se hlasovalo o vítězný návrh. Nakonec ve veřejném hlasování zvítězil s 1 003 hlasy návrh „Já miluju Prahu“. Tramvaj s vítězným polepem bude nyní rok jezdit na běžné lince městské hromadné dopravy.

Všem dětem pozvaným na slavnostní vyhlášení DPP umožnil bezplatně navštívit Muzeum MHD. Během návštěvy je odborní průvodci seznámili s historií veřejné dopravy v Praze i zajímavostmi ze současnosti.

“Velmi rádi podporujeme tyto aktivity, protože rozvíjí dětskou kreativitu a budují pozitivní vztah školáků k městské dopravě. Všichni cestující a obyvatelé Prahy určitě ocení, že vítězný návrh ozdobí jednu z našich tramvají T3,“ řekl Milan Křístek, generální ředitel DPP.

Veřejnost v internetovém hlasování vybírala celkem z 10 návrhů, které do finálového kola poslala odborná porota. Vítězný návrh gymnázia Nad Alejí získal více než tisíc hlasů. Na druhé příčce se umístil návrh tramvaje žáků 9.B ze Základní školy Chaplinovo náměstí, pod názvem „Schéma dopravy v Praze“. Třetí místo získal návrh „Brouček“, který namalovali žáci 8.B ze ZŠ Generála Františka Fajtla z Prahy 9 – Letňan. Soutěže se zúčastnilo celkem 114 návrhů.

TZ: DPP

Komentáře uzavřeny.