cz  Czech      uk  EN

Nová škodovácká tramvaj 26T vozila v Pzni primátora maďarského města Miskolc

Do areálu plzeňské Škodovky dnes zavítal primátor severomaďarského města Miskolc Ákos Kriza. Právě do Miskolce totiž poputuje 31 tramvají z dílen společnosti Škoda Transportation. Primátor i s početnou delegací včetně zahraničních novinářů navštívil rovněž do tramvajového depa a na závěr se projel novou nízkopodlažní tramvají 26T.

 „Kdybych měl říci pouze jedno slovo, které novou tramvaj vystihuje, bude to impozantní,“ tak odpověděl primátor Miskolce Ákos Kriza na otázku, jak by popsal svoje první dojmy z nové škodovácké tramvaje. „Vzbuzuje v lidech zájem, neustále ji někdo v ulicích fotil a ukazoval na ni. Lidé jsou opravdu zvědaví a podobně budou i obyvatelé Miskolce. Interiér je navíc velice prostorný,“ popisuje dále novou tramvaj Ákos Kriza.

Tramvaj je v ulicích opravdu nepřehlédnutelná. Jedná se totiž o nejširší vůz, který Škoda Transportation vyrobila. Navíc nabízí zajímavý moderní design, například barevný motiv zelených květin na bílém podkladu vybírali v anketě obyvatelé Miskolce. První dva vozy budou dodány do Miskolce dle smluvních termínů do února 2014, zbytek z celkem 31 objednaných tramvají bude následovat do února 2015.

Škoda Transportation slaví v poslední době se svými tramvajemi velké úspěchy. „Letos se nám podařilo uzavřít kontrakt na 10-letou licenci na výrobu až 400 vozů tramvají ForCity v Číně a také na dodávku 60 tramvají pro turecké město Konya,“ dodává Zdeněk Majer, viceprezident pro obchod společnosti Škoda Transportation.

TZ: Škoda Tranportarion

VIDEO:  TRAMVAJ ŠKODA 26T

 

reklama:

E BUS CITI SHOW BRNO  – SILNÉ TÉMA VELETRHU EUROTRANS 2013

 „EUROTRANS VELETRH OBCHODNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ“

INFORMACE O VELETRHU EUROTRANS, klik a jsi tam!

Tagy: , , , , ,

Komentáře uzavřeny.