cz  Czech      uk  EN

Systém ABB TOSA: průběžné dobíjení elektrobusů v Ženevě dostane inteligentní řízení

Kloubový elektrobus Hess (foto: ABB)

Kloubový elektrobus Hess (foto: ABB)

 

Dopravní systém kloubových elektrobusů Hess s „bleskovým dobíjením“ ABB TOSA, který je od roku 2013 v provozu v Ženevě, se od roku 2016 na základě úspěšného provozu dále rozšiřuje na novou linku č. 23. V září 2017 zaznamenal tento systém další důležitý milník: Jeho dodavatel, společnost ABB, dostala od ženevského městského dopravce Transports publics genevois (tpg), objednávku na technologii pro inteligentní řízení tohoto systému městské dopravy.

Tato technologie zahrnuje řídicí systém SCADA (supervisory control and data acquisition) a software pro správu podnikového majetku (enterprise asset management (EAM), které pomohou nabíjecí systém TOSA optimalizovat.

Systém síťového řízení SCADA je založen na portfoliu digitálních řešení ABB Ability™, nabízejícím cloudovou správu zařízení se vzdáleným přístupem v nejrůznějších odvětvích průmyslu, energetiky a dopravy. Tento systém bude využíván pro monitorování a řízení energetické sítě pro nabíjecí stanice a elektrobusy s cílem maximalizovat jejich disponibilitu a efektivnost jejich provozu.

Systém SCADA bude integrován se systémem EAM Eclipse Select, založeným rovněž na digitálním řešení Ability, se zabudovanými parametry a harmonogramy podle nejlepší praxe v odvětví. To dále optimalizuje udržovací procesy, umožní rychle reagovat na poruchy a lépe předvídat potřebu údržby. K tomuto účelu poskytuje systém nepostradatelná data v reálném čase.

V konečném důsledku tento systém umožňuje optimalizovat celkový provoz elektrobusů a aplikovat systém prediktivní údržby. To má velmi praktické přínosy pro dopravce i pro cestující v podobě nižších provozních nákladů a větší spolehlivosti provozu celého tohoto dopravního systému.

Celý projekt je spolufinancován z prostředků Švýcarské federální kanceláře pro energetiku (Bundesamt für Energie – BFE).

redakce Smartcityvpraxi.cz

 

Stálá rubrika Proelektrotechniky cz na portálu BusPress, čtěte zde…

 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

 

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

 

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.