cz  Czech      uk  EN

Společnost Hyundai Motor Co. představila novou generaci autobusů s palivovými články

Tři roky po představení prvního vodíkového autobusu  uvádí Hyundai Motor na trh autobusy  nové generace, které  technologií motorů jsou mnohem dokonalejší než jejich předchůdci. Společnost avizuje, že s lepším motorem na pevně stanovených trasách stačí pouze dvou čerpacích stanic  na  terminálech pro dosažení maximální efektivity.

Plně nízkopodlažní elektrický,  městský autobus s platformou nejnovějších palivových článků je vybaven řadou technických vylepšení, které se mimo jiné zvýšily i maximální rychlost na 100 km/h z původních 75 km. Předchozí systém byl vybaven pouze jedním motorem o výkonu 240kW, v rámci nové konstrukce jsou nyní  v autobusech zabudované tři 100kW synchronní motory uspořádány paralelně a celkovém výkonu 300 kW.

Tato nová generace autobusů vysoce šetrná  k životnímu prostředí bude uvedena do běžného provozu v městech po celé Koreji. Společnost odhaduje, že napájení ze  šesti válcových zásobníků vodíku namontovaných na střeše, budou autobusy mít akční rádius více než 350 kilometrů , při jízdě v městském režimu.

TZ: Hyundai Motor Co.

Komentáře uzavřeny.