cz  Czech      uk  EN

Společnost Daimler Buses představila první elektrobus

eCitaro bude mít oficiální světovou premiéru na IAA v Hannoveru (foto: Daimler Busess)

eCitaro bude mít oficiální světovou premiéru na IAA v Hannoveru (foto: Daimler Buses)

 

Nový čistě elektrický autobus eCitaro značky Mercedes-Benz představila poprvé společnost Daimler Buses již v březnu letošního roku. Skutečnou světovou premiéru bude mít však na podzimním na veletrhu IAA v Hannoveru. O co později Daimler Buses přichází s čistě elektrickou variantou  autobusu o to víc má ambiciosní plány pro blízkou budoucnost. Je to zlomový okamžik pro světového výrobce autobusů, který před tím investoval ohromné částky do vývoje dieselových motorů Euro 6. Je vidět, že i takový gigant se musí přizpůsobit nenovějším trendům.  S německou důsledností nyní řeší nové úkoly a do roku 2020 investuje přibližně 200 milionů EUR do vývoje čistě elektrických pohonů a automatizovaných systémů.

Nový elektrický autobus vychází z osvědčené koncepce všeobecně známého nízkopodlažního městského autobusu Citaro. Daimler Buses nabídne dopravcům ucelenou koncepci pro specifický provoz elektrických autobusů. První autobusy, ještě před spuštěním sériové výroby, začnou jezdit v Berlíně. Dopravní společnost Hamburger Hochbahn bude mít k dispozici prvních 20 eCitaro a 15 je určených pro BVG Berlín. Daimler Buses plánuje v další etapě vývoje vážně  se zabývat autobusy vybavenými palivovými články.

Potvrzuje se nám důležitá role rychlého rozvoje a nástupu elektromobility. Nevyvíjíme nic nového, pouze jsme oprášili 100 let starou koncepci elektromobilu. Převážná část konstrukčního úsilí je věnováno vývoji různých modelů nabíjecích infrastruktur, zdokonalování a zvyšování kapacity baterií a hledání efektivních konstrukčních řešení pro snížení hmotnosti elektrobusů a prodlužování dojezdové vzdálenosti.

Na Slovensku vznikla platforma E BUS3000, která některé zmiňované technologie představí v rámci veletrhu BUS SHOW zdravá doprava v únoru příštího roku v Nitře.

 

Zdeněk Nesveda

.

eCitaro bude mít oficiální světovou premiéru na IAA v Hannoveru (foto: Daimler Buses)

eCitaro bude mít oficiální světovou premiéru na IAA v Hannoveru (foto: Daimler Buses)

.

.

.

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2018

 

.

.

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ


PODLAHOVINY PRO TRANSPORT

WWW.ANVITRADE

.

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.