cz  Czech      uk  EN

Daimler Buses přichází s revoluční novinkou, Full LED světlomety

Full LED Citaro

Počátkem roku 2016 uvede Daimler Buses skutečnou novinku na trh autobusů. Budou jimi unikátní světlomety LED Performance, tedy česky řečeno – přední světlomety pro dálkové a potkávací světlo, využívající výhradně techniku vysocesvítivých diod. Jedná se o první velkosériové použití této technologie v segmentu užitkových vozidel a autobusů.

Největší výhodou nových světlometů je jejich životnost, která se rovná délce životnosti celého vozidla. Odpadají tedy jakékoliv výměny způsobené opotřebením, vyjma fyzického poškození světlometu. Další z podstatných výhod je fakt, že LED světlomety jsou výrazně úspornější a umožňují snižovat spotřebu pohonných hmot. Pro řidiče nejcitelnější změnou je barva vyzařovaného světla – ta se řečí čísel rovná teplotě 5500 kelvinů. Vůči bixenonovým světlometům se tak ještě přesněji blíží dennímu světlu, které oči nejméně namáhá a unavuje. LED světlomety tak redukují únavu řidičů a pozitivně přispívají k aktivní bezpečnosti. Možnost přesně definovaného světelného kuželu je již jen jakousi „třešinkou na dortu“.

1172590_2432027_425_283_15C971_055

Full LED světlomety, foto: Daimler Buses

1172593_2432030_425_272_15C956_049[1]

Full LED světlomety, foto: Daimler Buses

Nová technologie bude dostupná v mimořádné výbavě pro městský autobus Mercedes-Benz Citaro a dálkový coach Setra ComfortClass 500 jako alternativa ke světlometům s žárovkou a parabolou. LED světlomety bude možno objednat v i řadě TopClass, kde by se v budoucnu měly stát součástí standardní výbavy a nahradit tak konstrukčně složitější techniku s xenonovou výbojkou.

TZ: EvoBus

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

dekra_skola-MM

Komentáře uzavřeny.