cz  Czech      uk  EN

Solaris Urbino 12 Electric usiluje o získání ocenění „Bus of the Year 2017“

new_solaris_urbino_12_electric_bus_euro_test_2016_(1)

Od 30. května 3. června se uskuteční v  Bruselu další roční ročník soutěže Bus Euro Test, která se koná jednou za dva roky. Z hlasování dvacetičlenné poroty ACE (Association of editory Commercial Vehicle) složené z novinářů odborných časopisů vzejde vítěz, nejlepší evropský městský autobus pro rok 2017.

new_solaris_urbino_12_electric_bus_euro_test_2016_(2)

Solaris Urbino 12 Electric, foto: Solaris

Elektrobus Solaris Urbino 12 Electric nominovaný do soutěže je vybaven bateriemi s celkokovou kapacitou 240 kWh. Baterie lze nabíjet dvěma způsoby, pomocí výsuvného pantografu, při zastavení na zastávkách, nebo přes konektor typu plug-in v autobusovém depu

Zakladatel a majitel společnosti Solaris Krzysztof Olszewski před deseti lety v roce 2006 řekl: „Diesel zemřel. Ať žije elektřina!“. Jak hodně se vyplnila jeho slova, kdy zatím v celém světě jezdí jenom malý zlomek autobusů s čistě elektrickým pohonem, se dá možná trochu pochybovat. Jisté však je, že elektromobilita  ve veřejné dopravě je cesta správným směrem. I my věříme v budoucnost elektrických autobusů, které jednou nahradí autobusy se spalovacími motory, hybridy a nakonec i trolejbusy, ale stále je to vize budoucnosti, která se však krok po kroku pomalu přibližuje k realitě.

Od roku 2001 vyrábí Solaris trolejbusy a od roku 2011 autobusy na baterie. Ty již jezdí v desítkách evropských měst a jsou vybaveny různými typy baterií a nabíjecími systémy. Jejich provozuschopnost může být i 24 hodin denně. Použitá řešení u vozidel závisí vždy na požadavcích zákazníků, které volí na základě podmínek, v jakém prostředí dopravu provozují. „Jsme přesvědčeni, že elektrické autobusy jsou budoucnost městské hromadné dopravy. Určitě ne zcela nahradí ostatní vozidla používaná ve veřejné dopravě, ale jsou ideální jako čistá a tichá varianta“, říká Dr. Andreas Strecker, generální ředitel společnosti Solaris Bus & Coach SA.

Čeho si na Solarisu ceníme je notná dávka sebevědomí, inovativní myšlení, čistý design a progresivní marketing ze kterého se nechá čerpat množství informací důležitých pro zákazníky.

Zdeněk Nesveda

zdroj: TZ Solaris Bus & Coach

Pokud vás problematika elektromobility ve veřejném prostoru zajímá, klikněte na odkaz:ELEKTRRICKÉ AUTOBUSY PRO MĚSTO“ jedná se o projekt, který  náš portál BusPress již několik let aktivně podporuje.

new_solaris_urbino_12_electric_bus_euro_test_2016_(3)

        Solaris Urbino 12 Electric, foto: Solaris

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Komentáře uzavřeny.