cz  Czech      uk  EN

Solaris a Stadler sňatek z rozumu

Solaris Tramino

Tramvaj Solaris Tramino v Německu ve městě Jena, ilustrační foto: Solaris

Společnosti Solaris Bus & Coach SA a Stadler Polska Sp. z o.o.  představily minulý týden na společné tiskové konferenci ve Varšavě svůj záměr o založení konsorcia s názvem  Solaris Tram Sp. o.o. Nově vzniklá firma na výrobu tramvají zahájí činnost ve městech Sroda Wielkopolska a  Wielkopolska již od 1. ledna 2017. Solange Olszewska, majitelka a generální ředitelka společnosti Solaris Bus & Coach a Peter Spuhler, generální ředitel a majitel společnosti Stadler si od nového uskupení slibují značné posílení vlivu při výběrových řízeních nejen v Polsku, ale i v ostatních evropských zemích.

Na základě těchto nových skutečností, závod v Sroda Wielkopolska zdvojnásobí v nejbližší době výrobní kapacity. Znamená to i mimo jiné vytváření nových pracovních míst v oblasti. Solaris přináší do společného podniku dlouholeté znalosti a zkušenosti s projektováním a výrobou v  kolejových vozidel, zkušený tým inženýrů a také zaběhlé služby prodeje a poprodejní servis.

Solaris je předním evropským výrobcem autobusů, trolejbusů a tramvají. Od roku 2009 firma Solaris působí na trhu s kolejovými vozidly. Za nejvýznamnější realizované zakázky lze považovat dodané tramvaje pro Poznaň, Olsztyn a také do Německa do Jeny a Braunschweigu. Solaris v současné době také realizuje kontrakt na dodávku 41 tramvají do německého Lipska

Pro Stadler je tento krok příležitost jak rozšířit stávající úspěšnou pozici v Polsku a dále posílit význam a vliv svého působení v evropském měřítku. Peter Spuhler vidí také velkou příležitost ve vzájemném sdílení technologických znalostí.

Stadler Polska působí na trhu 10 let, je jedním z předních výrobců kolejových vozidel v Polsku. Závod v Siedlci zaměstnává 800 lidí, firma spolupracuje s více než 2 tisíci polských firem. V současnosti je největším vývozcem kolejových vozidel v Polsku. Do konce listopadu letošního roku, závod produkoval a uvedl do provozu 320 vlaků v mnoha evropských zemích.

Jak nově vzniklému „manželství“ s bohatým věnem se podaří realizovat plánový záměr, ukáže až čas.

Zdeněk Nesveda

Zdroj: Solaris Bus & Coach

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.