cz  Czech      uk  EN

Město Krakov bude testovat elektrobus Solaris

solaris_urbino_12_electric OK

Společnost Public Transport SA Krakov bude celý rok testovat elektrický autobus vyrobený v Solaris Bus & Coach SA . Společnosti podepsaly smlouvu o pronájmu elektrobusu Solaris Urbino 12 a výsledky testů budou použity pro MPK Krakov při rozhodování o možném nákupu většího počtu elektrických autobusů.

Moderní autobus poháněný elektřinou je mimořádně velmi tichý a zcela bez jakýchkoliv emisí.   Baterie, ve kterých je uložena energie mají celkovou kapacitu 210 kWh, dobíjení bude probíhat v noci v depu. Nabíječku s výkonem 100 kW dodá Solaris a je také součástí pronájmu. Elektrický pohon je zabudovaný na zadní nápravě tak, aby byla zachovaná platforma zcela nízkopodlažního autobusu.

solaris_urbino_12_electric_-_mpk_krakow_1_big

V nadcházejících letech investice do úplně bezemisní veřejné dopravy se zdá nevyhnutelná. Krakov půjde směrem nových trendů při snižování zátěže městského centra výfukovými plyny.  Znečištění produkované automobily jsou hlavní příčinou smogu v Krakově. Elektrický Solaris bude testovaný na lince 154 a nabíjení, které bude probíhat v noci, by mělo pokrýt celodenní provoz vozidla.

Zatím Solaris prodal své elektrobusy do Klagenfurtu ( Rakousko), Braunschweigu, Düsseldorfu a Hamburku ( Německo) a Västeråsu ( Švédsko).

Solaris_logo

 Další informace:

Solaris Bus & Coach SA je předním Evropským producentem vozidel pro MHD, vyrábí autobusy, trolejbusy a tramvaje. Dosud, firma dodala do 28 zemí více než 10.000 vozidel. Společnost zaměstnává více než 2200 lidí v Polsku a téměř 300 zaměstnanců ve svých zahraničních pobočkách . Výrobkům společnosti Solaris byly uděleny ceny za kvalitu a inovace a to jak v Polsku, tak i  v dalších zemích Evropské unie a Spojených arabských emirátech.

TZ: Solaris Bus & Coach

 

BusPress podporuje rozvoj elektromobility ve veřejné dopravě

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.