cz  Czech      uk  EN

Řidič autobusu ICOM transport zachránil cestující před nebezpečnou kyselinou

Cestující na pravidelné lince byli v ohrožení (ilustrační foto: ICOM transport)

Cestující na pravidelné lince byli v ohrožení (ilustrační foto: ICOM transport)

 

Žena na Chrudimsku převážela v PET lahvi kyselinu, která rozleptala lahev a následně způsobila vzplanutí sedačky. Náš řidič v tento krizový moment zachoval chladnou hlavu, evakuoval cestující a požár uhasil. Žena skončila s popáleninami v nemocnici, navíc ji čeká vysvětlování na policii.

Zmíněná událost se stala v pondělní odpoledne ve Skutči, kde dopravu zajišťuje naše dceřiná společnost ČSAD Ústí nad Orlicí. Žena nastoupila do autobusu, přičemž měla v kabelce v PET lahvi kyselinu neznámého původu. Ta postupem času rozleptala lahev, sedačku a způsobila cestující popáleniny těla. Přitom navíc vzplála i samotná sedačka. „Cestující má zákaz vnášet do autobusu nebezpečné látky. Nikdy jsme se s ničím podobným nesetkali,“ vyjádřila se k situaci předsedkyně představenstva Kateřina Kratochvílová.

 

Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport se vyjadřuje k mimořádné události, která se stala na pravidelné lince jejich autobusu (foto: Zdeněk Nesveda)

Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport se vyjadřuje k mimořádné události, která se stala na pravidelné lince jejich autobusu (foto: Zdeněk Nesveda)

 

V té době sedělo v autobuse dalších patnáct cestujících, kteří se tak ocitli v ohrožení života. Náš řidič však zachoval chladnou hlavu a celou situaci bleskovým zásahem vyřešil. Nejprve evakuoval cestující z autobusu a následně pomocí hasicího přístroje sedačku uhasil. Poté na místo přivolal hasiče a záchrannou službu. Cestujícím pak zajistil náhradní dopravu. „Bude nutné vyměnit celou dvousedačku a opravit část podlahy. Musíme zjistit, kam tato neznámá látka zatekla. Škodu zatím neumíme vyčíslit,“ dodala Kateřina Kratochvílová.

 

Sedadlo poškozené kyselinou (foto: ICOM transport)

Sedadlo poškozené kyselinou (foto: ICOM transport)

 

Nikomu z cestujících, kromě popálené ženy, se nic nestalo. A to díky včasnému zásahu našeho řidiče. Ten je jako všichni jeho kolegové proškolen na krizové situace, a tak mohou být naši cestující v klidu, protože je vozí profesionální tým řidičů.

TZ: ICOM transport

 

 

Koncern ICOM transport a.s.

se během 20 let stal jedním z největších dopravních firem v České republice. Hlavní strategií firmy je zajištění kvalitní dopravní obslužnosti jednotlivých krajů, především pak s využitím nejmodernějšího vozového parku značky Mercedes-Benz a Setra. Výrazné úspěchy společnost zaznamenává i ve vnitrostátní a mezinárodní kamionové dopravě. Dopravní uskupení ICOM transport a.s. provozuje 800 autobusů, 300 souprav nákladních vozidel a zaměstnává 1800 zaměstnanců. Dále disponuje autorizovaným servisem Mercedes-Benz, čerpacími stanicemi, službami měření emisí a myčkami vozidel.

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.