cz  Czech      uk  EN

RegioJet představil zbrusu nový designový vagón RegioJet – ASTRA

11

Jsme první železniční dopravce, který poskytne svým cestujícím v České a Slovenské republice sedačky se zabudovanými dotykovými displeji již ve druhé třídě. Klienti, kteří tak pojedou ve vagónu RegioJet – ASTRA zažijí pohodlné a moderní cestování, které by u jiného dopravce měli v první třídě za výrazně vyšší jízdné,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti STUDENT AGENCY holding, do kterého RegioJet patří.

Nový rozměr cestování na české a slovenské železnici  – tak to je RegioJet

07

Společnost RegioJet, soukromý železniční dopravce na hlavním nádraží v Praze oficiálně představil svůj zbrusu nový designový vagón RegioJet – ASTRA s typovým označením Bpmz 20-90.

Tento vůz, který nese prvky jedinečného designu a kombinuje základní materiály – dřevo, sklo a nerez, byl navržen ve spolupráci s interiérovým studiem Clagi-Coplass a architektem Patrikem Kotasem přímo na míru pro firmu RegioJet. Vůz RegioJet – ASTRA je první železniční vůz v Evropě, ve kterém jsou zabudované dotykové obrazovky s multimediálním systémem přímo v kožených sedačkách. Společnost představila první z deseti objednaných vagónů v korporátní žluté barvě, který vyrobila rumunská vagónka ASTRA Vagoane Calatori v Aradu. RegioJet bude provozovat tento designový vagón v tarifu Standard, tzn. ve 2. třídě. Celková výše investice přijde RegioJet na víc jak čtvrt miliardy Kč (cena jednoho vagónu překročila milion euro).

Železniční vůz RegioJet – ASTRA je schválený pro mezinárodní přepravu po celé Evropě a je registrovaný v Rakousku. Jeho maximální rychlost je stanovena až na     200 km/hod. Velkoprostorový vůz RegioJet – ASTRA o délce 26,4 metrů a šířce 2,825 metrů nabídne cestujícím o více jak 60 % větší kapacitu počtu sedadel než dosavadní vagón typu Ampz v třídě Relax (48 míst).

Moderní interiér vagónu RegioJet – ASTRA nabízí komfortní sezení pro 80 cestujících, disponuje policemi z nerezové oceli pro uložení cestovních zavazadel, dvěma ekologickými toaletami, stolky s face-to-face sezením či informačním systémem pro cestující, který je umístěn v horní části středové uličky. Navíc, každý cestující má k dispozici vlastní zásuvku 230 V pro napájení elektronických zařízení během přepravy.

08

Příjemné prostředí na palubě navozuje světle modrý interiér s tmavými koženými sedačkami od německého výrobce Grammer. Tato polohovatelná sedadla jsou obohacenao LCD obrazovky s multimediálním systémem MOD od slovenské firmy Molpir. Tento dotykový panel nabídne cestujícím zábavu, informacea interaktivitu. Podlaha je pokryta kobercem v tmavě kovové barvě. Osvětlení interiéru je řešeno LED žárovkami. Každé sedadlo má k dispozici lampičku pro čtení.

Soukromá společnost RegioJet plánuje spustit zkušební provoz vagónu RegioJet – ASTRA na trase Praha – Ostrava – Žilina po dobu několika týdnů, následně bude přepraven do Rumunska, kde proběhnou drobné úpravy. Poté bude spuštěn do ostrého provozu.

REGIOJET na SLOVENSKU

Od neděle 12. října 2014 spouští RegioJet zkušební provoz na lince Košice – Žilina – Praha a zpět. Na uvedené trati bude jezdit jeden pár spojů. Předprodej jízdenek byl spuštěn od středy 1. října 2014. Základní cena jízdenky zakoupené v rezervačním                  on-line systému RegioJetu činí 9 Euro.

V tomto zkušebním provozu budou moci cestující ve vlacích RegioJet využít:

 • káva a nápoje zdarma
 • zásuvka 230 V pro nabíjení notebooků či dobíjení telefonů
 • denní tisk a časopisy zdarma
 • dětské kupé s hračkami, skládačkami, kostkami, tv obrazovka s pohádkami
 • tiché kupé
 • jídelní vůz s nabídkou teplých a studených jídel a nápojů za nízké ceny

 

Jízdní řád prodloužené mezinárodní linky Praha – Žilina – Košice:

 • Praha hl. n.              odjezd   7:44 hod.
 • Žilina                                     13:29 hod.
 • Košice                       příjezd 16:46 hod.

 ————————————————————-

 • Košice                       odjezd 7:22 hod.
 • Žilina                                    10:43 hod.
 • Praha hl. n.              příjezd 16:16 hod.  

Nové zastávky na této prodloužené lince: Vrútky, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Štrba, Poprad-Tatry, Spišská Nová Ves (jen do 13. prosince 2014), Kysak a Košice.

 04

Vnitrostátní linku na trase Bratislava – Žilina – Košice spouští RegioJet od 14. prosince 2014, kdy začne platit nový jízdní řád.  

Z Bratislavy bude vyjíždět v 5:50 hod. ráno, 11:50 hod. dopoledne a 17:50 hod. odpoledne a do Košic dorazí v 10:43 hod., 16:43 hod. a ve 22:43 hod. Z Košic pak cestující vyjedou v 5:17 hod. ráno, 11:17 hod. dopoledne a 17:17 hod. odpoledne. Do Bratislavy přijedou v 10:10 hod. dopoledne, 16:10 hod. odpoledne a 22:10 večer.

Žluté vlaky budou zastavovat v následujících stanicích: Bratislava – Trnava – Trenčín – Povážská Bystrica – Žilina – Vrútky – Ružomberok – Liptovský Mikuláš – Poprad – Kysak – Košice.

V každém voze RegioJet bude člen palubního personálu – stevard či stevardka, kteří se budou starat o obsluhu cestujících. Členy palubního personálu doplní také baristé, připravující zákazníkům objednané občerstvení.

03

Nové služby, které ve žlutých vlacích bude RegioJet nabízet cestujícím:

 • káva a nápoje zdarma
 • zábavní portál – možnost sledování filmů, poslech hudby, čtení elektronických knih, her a palubního zpravodajství
 • zásuvka 230 V pro nabíjení notebooků či dobíjení telefonů
 • wifi zdarma
 • denní tisk a časopisy zdarma
 • dětské kupé s hračkami, skládačkami, kostkami, tv obrazovka s pohádkami
 • tiché kupé
 • jídelní vůz s nabídkou teplých a studených jídel a nápojů za nízké ceny

Bližší informace najdete na webových stránkách www.regiojet.cz nebo na www.regiojet.sk

09

BusPress vaše čerstvá porce informací o dopravě!

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.