cz  Czech      uk  EN

RegioJet zahájil přípravy na vstup na Slovensko na trasu Bratislava – Košice

Sudent Agency - Regio Jett

 

Plánem je, aby vlaky IC RegioJet na této trase vyjely již od změny jízdního řádu 14. 12.

Největší soukromý osobní železniční dopravce v České republice a na Slovensku, RegioJet, začal oficiálně s přípravami na vstup do vnitrostátní dálkové dopravy na Slovensku – a to na trasu Bratislava – Košice. „Naším cílem je, abychom od změny jízdního řádu v prosinci 2014 nabídli na této trase – jak říkáme O TŘÍDU LEPŠÍ SLUŽBY, jaké zákazníci znají z našich dálkových vlaků na trase Žilina – Čadce – Ostrava – Praha. Od prosince plánujeme začít provozovat na trase Bratislava – Žilina – Košice až 4 páry spojů a hodláme je provázat také s naší linkou Žilina – Olomouc – Praha, kdy dosavadní spoj z Prahy končící v Žilině také prodloužíme do Košic,“ říká Radim Jančura, majitel holdingu STUDENT AGENCY, do kterého patří také společnost RegioJet.

Zákazníci by se tak od 14. 12. 2014 měli na trase Bratislava – Žilina – Košice setkávat s vlaky IC RegioJet v typické žluté barvě s následujícími špičkovými službami na palubě:

  • káva a další nápoje zdarma
  • přístup k internetu ve všech vozech zdarma
  • možnost sledování desítek filmů, poslechu hudby, čtení elektronických knih na zábavním portálu
  • přípojky k 230 V
  • denní tisk a další tiskoviny zdarma
  • možnost zakoupení palubního občerstvení – například sushi, salátů, výběrových desertů – a to vše za nízkonákladové ceny

V každé voze bude člen palubního personálu – stevard či stevardka, kteří se budou starat o obsluhu zákazníků a členy palubního personálu doplní také baristé, připravující zákazníky objednané občerstvení. Veškeré detaily, jako je například tarif, přesný rozsah služeb apod. zveřejní RegioJet během následujících měsíců. Podobně jako v Čechách je cílem, aby vlaky RegioJet nabízely zákazníkovi nejlepší poměr mezi standardy cestování a zaplacenou cenou.

Na provozování vlaků využije RegioJet moderní klimatizované vozy pro rychlost až 200 km/hod. se sedadly uspořádanými buď ve velkoprostorovém oddíle (třída Relax s moderními koženými křesly), v oddílových kupé pro 6 cestujících (třída Standard) nebo ve speciálních Business kupé pro 4 cestujících – ideálními například pro cestování byznysmenů na jednání. V nabídce budou také dětská kupé či velká herna pro děti – vybavené dětskými knížkami, hrami, stavebnicemi či audiovizuální technikou pro sledování pohádek. RegioJet vlastní takových vozů téměř stovku a část z nich zajistí právě provoz vlaků na trase Bratislava – Žilina – Košice. Vlaky budou taženy vícesystémovými lokomotivami pro rychlost 160 km/hod. vybavenými vlakovými zabezpečovači Mirel a ETCS.

Potenciál spolupráce se ZSSK RegioJet počítá také s možností široké spolupráce a korektními vztahy se ZSSK. Ty mají mezi sebou oba dopravci již od počátku fungování RegioJetu na slovenském trhu. RegioJet nabízí ZSSK mimo jiné provizní prodej svých jízdenek s obchodně zajímavou provizí a jednání o dalších oblastech spolupráce, které budou mít pozitivní ekonomický dopad pro ZSSK.

Zaměstnavatel RegioJet Současně s příchodem vlaků IC RegioJet na trasu Bratislava – Žilina – Košice zaměstná RegioJet stovky dalších zaměstnanců – a to ve všech oblastech: zákaznické obsluhy (palubní personál, prodejci, …) provozu (strojvedoucí, údržba …), zázemí a technologická správa. Současně poskytne práci také dalším dodavatelům přímo na Slovensku. Kromě Bratislavy, Žiliny a Košic zastaví vlaky IC RegioJet i v dalších významných městech na trase, což bude mít rovněž pozitivní vliv na rozvoj turistického ruchu a ekonomického potenciálu v těchto oblastech.

Česko-slovenská síť vlaků RegioJet a autobusů STUDENT AGENCY Vstupem vlaků IC RegioJet na trasu Bratislava – Žilina – Košice vytvoří RegioJet síť železničního spojení, kdy navzájem propojí svou dosavadní dálkovou trasu Praha – Olomouc – Ostravsko – Žilina a své regionální vlaky provozované na trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Síť železničního spojení navíc doplňují žluté autobusy STUDENT AGENCY jezdící na trasách Praha – Bratislava – Budapešť, Praha – Trenčín – Žilina – Bardejov / Košice a Praha – Bratislava – Banská Bystrica – Košice.

Počet cestujících ve vlacích IC RegioJet na trase Praha – Ostravsko – Žilina vzrostl za první čtvrtletí o 37 %.

Celkem 475 562 cestujících přepravily za první čtvrtletí letošního roku vlaky IC RegioJet na trase Praha – Ostravsko – Žilina. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2013 se jedná o meziroční 37% nárůst počtu cestujících, kteří využili služeb největšího soukromého osobního železničního dopravce v České republice. RegioJet tak naplňuje své plány více než 30% růstu počtu cestujících v letošním roce – vozí stále více cestujících a prodlužuje své vlaky.

Aktuálně na trasu Praha – Ostravsko – Žilina nasazuje RegioJet běžně osmivozové soupravy, které se postupně stávají soupravami s největší přepravní kapacitou na denních dálkových vlacích na trase Praha – Ostravsko. Ještě v letošním roce pak RegioJet plánuje další prodlužování souprav tak, aby naplnil svůj cíl, kterým je přepravit v letošním roce celkem o 30 % více cestujících – tedy 2,1 miliónů.

Kromě větší kapacity a delších souprav přišel RegioJet od března s další novinkou na české a slovenské železnici. Na každém vlaku je řazen vůz, ve kterém je velká dětská herna. Vedle standardních dětských kupé (která již nějakou dobu RegioJet ve svých vlacích pro pohodlnější cestování rodin s dětmi nabízí) mohou si malí cestující společně s dospělým doprovodem zarezervovat místo ve VELKÉM DĚTSKÉM KUPÉ. To je až trojnásobně větší a umožňuje malým cestovatelům ještě spokojenější cestování. Vozy s dětskou hernou zařazuje RegioJet do každého ze spojů na trase Praha – Olomouc – Ostrava – Havířov – Třinec – Žilina. Platí zde standardní rezervační podmínky – celkem je možné rezervovat až 6 míst s přednostní rezervací pro cestující s dětmi. Dětská herna je vybavena televizí, hračkami, stolními hrami a dětskou literaturou.

   _B9O8011

TZ: Student Agency

Komentáře uzavřeny.