cz  Czech      uk  EN

RegioJet do Tater levně a ještě o dva měsíce dříve!

Regio Jet

RegioJet plánuje spustit trasu Praha – Košice již o 2 měsíce dříve. Cestující mohou očekávat snížení ceny jízdného. Z Prahy do Tater budou ceny začínat již od 9 Euro.

Soukromý vlakový dopravce RegioJet požádal správce železniční infrastruktury na Slovensku – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) – o zavedení vlaků IC 1003 na trase Praha – Ostrava – Žilina až do Košic a IC 1010 na trase Košice – Žilina – Ostrava – Praha již od poloviny října 2014. RegioJet plánuje pro své cestující zaváděcí cenu jízdného z Prahy do Tater již od 9 Euro. 

Regio Jet 2

„RegioJet měl volné vlakové vozy, a proto jsme se rozhodli, že vyjedeme dříve. Umožníme tak našim cestujícím pohodlně, bezpečně a rychle cestovat do/z Košic. Zároveň jsme pro ně připravili zvýhodněnou cenu jízdného z Prahy do Tater již  od 9 Euro,“ říká Radim Jančura, majitel STUDENT AGENCY holding, do kterého RegioJet patří a dodává „oproti současné nejlevnější jízdence Českých drah jde  o poloviční cenu. Jde o stejnou cenu, jakou dosud nabízíme na cestě z Prahy do Žiliny. O zahájení prodeje zvýhodněných cestovních lístků budeme veřejnost čas informovat.“  

Plánované časy stávajících tras vlaků prodloužených do Košic (odjezd):

IC1003 spoj Praha – Ostrava – Žilina do Košic

Praha hl. n.               7:44 hod.

Olomouc hl. n.          10:11 hod.

Ostrava – Svinov     11:07 hod.

Čadca                        12:45 hod.

Žilina                         13:26 hod.

Vrútky                        13:45 hod.

Ružomberok            14:18 hod.

Liptovský Mikuláš    14:38 hod.

Štrba                          15:07 hod.

Poprad                      15:24 hod.

Kysak                        16:23 hod.

Košice                       16:36 hod. (příjezd)

 

 IC1010 spoj Košice – Žilina – Ostrava – Praha

Košice                       7:24 hod.

Kysak                        7:39 hod.

Poprad                      8:40 hod.

Štrba                          8:55 hod.

Liptovský Mikuláš    9:24 hod.

Ružomberok            9:44 hod.

Vrútky                    10:17 hod.

Žilina                         10:42 hod.

Čadce                        11:13 hod.

Ostrava – Svinov     12:53 hod.

Olomouc                   13:49 hod.

Praha hl. n.              16:16 hod. (příjezd)

 

Na Slovensku pojedeme zřejmě zatím lehce pomaleji, než od prosince. Plánujeme, že do spojů do/z Košic přidáme ještě jídelní vůz, který už dnes využíváme na posilové spoje mezi Prahou a Ostravou, do které připravujeme nabídku teplých jídel,“ doplňuje Radim Jančura.

 V každém voze bude člen palubního personálu – stevard či stevardka, kteří se budou starat o obsluhu cestujících a členy palubního personálu doplní také baristé, připravující zákazníkům objednané občerstvení. Žluté vlaky RegioJet nabídnou cestujícím do/z Košic nadstandardní servis na palubě, kterým je vlakový dopravce pověstný:

  • káva a nápoje zdarma
  • přístup k internetu zdarma
  • zábavní portál – možnost sledování filmů, poslech hudby, čtení elektronických knih
  • přípojka ke 230 V
  • denní tisk a časopisy zdarma
  • možnost zakoupení palubního občerstvení za nízkonákladové ceny

 

 Počet cestujících ve vlacích IC RegioJet na trase Praha – Ostravsko – Žilina každý rok stoupá. V roce 2013 jsme přepravili o 30 % více cestujících jak v předchozím roce.

 

Aktuálně na trasu Praha – Ostravsko – Žilina nasazuje RegioJet průměrně osmivozové soupravy, které se postupně stávají soupravami s největší přepravní kapacitou na denních dálkových vlacích na trase Praha – Ostravsko.

Kromě větší kapacity a delších souprav přišel RegioJet od března t.r. s další novinkou na české a slovenské železnici. Na každém vlaku je řazen vůz, ve kterém je velká dětská herna. Vedle standardních dětských kupé (která již nějakou dobu RegioJet ve svých vlacích pro pohodlnější cestování rodin s dětmi nabízí) mohou si malí cestující společně s dospělým doprovodem zarezervovat místo ve VELKÉM DĚTSKÉM KUPÉ.

To je až trojnásobně větší a umožňuje malým cestovatelům ještě spokojenější cestování. Vozy s dětskou hernou zařazuje RegioJet do každého ze spojů na trase Praha – Olomouc – Ostrava – Havířov – Třinec – Žilina. Platí zde standardní rezervační podmínky – celkem je možné rezervovat až 6.

TZ: STUDENT AGENCY 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.