cz  Czech      uk  EN

RegioJet posiluje: nová autobusová linka Vídeň – Budapešť

RegioJet - IRIZAR i8 na podvozku Scania (foto: Zdeněk Nesveda)

RegioJet – IRIZAR i8 na podvozku Scania (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Šestkrát denně v každém směru začne od začátku roku 2018 provozovat RegioJet nové autobusové spoje Vídeň – Budapešť a zpět. Dopravce získal příslušné licence a od 4. ledna 2018 by žluté autobusy RegioJet Fun & Relax měly ve dvou až tříhodinovém intervalu spojovat obě metropole na Dunaji.

RegioJet spustí předprodej jízdenek v následujících dnech s tím, že ceny budou standardně začínat na 9 EUR. Ve Vídni budou autobusy odjíždět z autobusového stanoviště Wien Stadion Center (na trase metra U2) a v Budapešti pak z autobusového nádraží Kelenföld (rovněž s přestupem na metro).

„Rozhodli jsme se v letošním roce inovovat naši obchodní strategii a začít v návaznosti na aktivity ostatních dopravců rozšiřovat nabídku našich autobusových spojů také na klíčových trasách v dalších evropských zemích – mimo Českou republiku a Slovensko. Linka z Vídně do Budapešti je první vlaštovkou; v příštím roce bude následovat rozšíření našich spojů na území Německa,“ říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet.

Linka bude provozně provázána s linkou Bratislava – Vídeň a budou na ni nasazeny špičkové autobusy Irizar ve stylu Fun&Relax s internetem zdarma a individuálními obrazovkami s možností sledování filmů či poslechem hudby v každé ze sedaček. Servis bude přitom probíhat s plným rozsahem palubních služeb – včetně podávání horkých nápojů zdarma a prodeje drobného občerstvení. Na palubě bude během cesty přítomna stevardka či stevard a kromě internetu zdarma a možnosti sledování filmů, dostanou cestující nabídku denního a dalšího tisku.

RegioJet novou autobusovou linkou Vídeň – Budapešť posiluje výrazně svou pozici na dopravním trhu v Rakousku a také v Maďarsku. Zejména v případě Rakouska vzroste v prosinci zásadně počet spojů, které RegioJet do a z této země vypravuje. Kromě nové autobusové linky Vídeň – Budapešť, provozuje RegioJet z a do Vídně autobusové linky do Bratislavy, Prahy a Brna. Vídeň je také zastávkou na mezinárodních autobusových linkách RegioJetu z ČR do Itálie a v letní sezóně také do Chorvatska.

Jízdenky plánuje RegioJet dát do prodeje ještě před Vánoci, a to jak přes internetové stránky – www.regiojet.at (a na všech ostatních národních verzích), stejně jako na prodejních místech RegioJet a STUDENT AGENCY – včetně smluvních prodejců v Rakousku, Maďarsku v ČR, SR a dalších zemích.

„Stáváme se vedoucí středoevropskou dopravní sítí a města Praha, Brno, Vídeň, Budapešť a Bratislava se stávají klíčovými přestupními uzly žlutých vlaků a autobusů RegioJet, která si získává stále více zákazníků – díky nejširším službám za nejlepší ceny,“ doplňuje Marcela Hamříková.

Vedle autobusových linek zahájí RegioJet již v neděli tento týden – 10. prosince provoz na vlakové lince Praha – Brno – Břeclav – Vídeň. I v tomto případě to bude znamenat revoluci v cenách a službách na vlakové trase Praha – Pardubice – Brno – Vídeň.

4x denně v každém směru vyjedou nové spoje do Vídně – a to za nejnižší ceny – 370 Kč za trasu Praha – Vídeň ve třídě STANDARD při platbě Kreditovou jízdenkou a 375 Kč při platbách ostatními způsoby. Na trase Brno – Vídeň pak jízdenka ve třídě STANDARD stojí 170 Kč při platbě Kreditovou jízdenkou a 175 Kč při platbě ostatními způsoby.
Za první dva týdny předprodeje se prodalo více než 5 tisíc jízdenek a každý den přibývají další stovky nových zákazníků.

Za uvedené ceny se nejedná se přitom o nějakou „včasnou jízdenku“ nebo několik lístků pro pár vyvolených. Tato cena je dostupná všem – až do odjezdu spoje nebo do vyprodání míst ve třídě STANDARD. Do té patří obvykle nejvíce míst v každém spoji – včetně například vozů Astra s individuálními obrazovkami v sedačkách.

Na trase Praha – Brno – Vídeň a zpět budou spoje RegioJet jezdit tak, že pojedou během celého dne ve 4 hodinovém taktu a ve Vídni zastaví kromě hlavního nádraží (Wien Hauptbahnhof) také ve stanici Wien Simmering.

TZ: RegioJet

 

reklama

O slovenském autobusovém veletrhu BUS SHOW 2018…

 

.

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

 

.

.

.

SMART CITY V PRAXI

.

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

.

Autobusy VDL

.

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

 

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

 

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.