cz  Czech      uk  EN

První Solaris Urbino 12 „nové generace“ jezdí v Německu!

new_solaris_urbino_12_photo_mvv

První nový Solaris Urbino 12 nové generace je  již v běžném provozu Bavorsku. Na konci roku 2014 Solaris představil prototyp nové generace nízkopodlažních městských autobusů. Měli jme možnost ho vidět i v Praze na podzimním veletrhu CZECHBUS.  V současné době již sériově vyráběné vozy v novém provedení jsou postupně systematicky dodávány prvním zákazníkům. Úplně prvním kupujícím nového Urbina 12 je soukromý dopravce z Bavorska společnost Josef Ettenhuber GmbH. Nový Solaris začala dnes fungovat v rámci mnichovského svazku integrovaného řízení a tarifů v dopravě  – Münchner Verkehrs- und Tarifverbund (MVV). Další nízkopodlažní autobusy nové generace Solaris i ve verzi 18 metrů, se objeví na ulicích rakouských, německých, norských, polských a italských měst v nadcházejících měsících.

Moderní autobus, který posílil flotilu společnosti Josef Ettenhuber GmbH je vybavený ekonomickým a ekologickým motorem ISB6.7 Cummins, který splňuje přísné emisní limity výfukových plynů v normě Euro 6.  Motor je spojen s automatickou převodovkou ZF-6AP. Volba lehčího vozidla v kombinaci s lehčím motorem je porovnání s autobusy Solaris z předchozích dodávek pro společnost  Ettenhuber lehčí o 1,2 t.

„Jsme přesvědčeni o kvalitě nového výrobku a proto jsme si objednali další dva 12-metrové Solarisy nové generace s dodáním na konci tohoto roku. S těmito autobusy bychom chtěli zvýšit nejen kvalitu našeho vozového parku, ale také jeho vizuální přitažlivost“ říká Josef Ettenhuber mladší., majitel Josef Ettenhuber GmbH.

andreas_strecker_and_josef_ettenhuber_jr

Pánové zleva: Andreas Strecker a Josef Ettenhuber mladší, foto: Solaris

„Ocenění pana Josefa Ettenhubera, který je jedním z našich nejvěrnějších obchodní partnerů si velmi ceníme. Jsme přesvědčeni, že nové Urbino sebou přinese do evropských ulic a veřejné dopravy ještě atraktivnější alternativu směrem k osobním automobilům, „ říká Dr. Andreas Strecker, prezident Solaris.

Optimisticky laděná zpráva společnosti Solaris v nás vyvolává upřímnou zvědavost, kdy uvidíme první designově atraktivní městské autobusy také v ulicích některého z Českých měst. Je tomu už 11 let, kdy jsme poprvé navštívili výrobní závod Solarisu v Bolechově, dnes jasně vidíme, jak obrovský kus cesty značka Solaris za těch jedenáct let urazila.

zdroj: Solaris Bus & Coach S.A.

Zdeněk Nesveda – BusPress

VIDEO – NEW SOLARIS URBINO

BusPress – AKTIVNÍ REKLAMA pro dobré obchody

dekra_skola-MM

 

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.