cz  Czech      uk  EN

První elektobus VDL Citea SLF-120 Electric pro Švýcarsko

První elektobus VDL Citea SLF-120 Electric pro Švýcarsko

První elektobus VDL Citea SLF-120 Electric pro Švýcarsko

 

Společnost VDL Bus & Coach dodala první elektrobus VDL Citea Electric do Švýcarska pro dopravce PostBus. Elektrobus je součástí pilotního projektu a je nasazen do provozu od 10. září 2018 na lince 342 mezi stanicemi Sarnen Bahnhof a Alpnach Dorf Bahnhof. Prostřednictvím tohoto pilotního programu chce PostBus získat zkušenosti s elektrickým provozem. Společnost VDL Bus & Coach dodala kromě vozidla i nabíjecí technologii.

Elektrobus je vybavený bateriemi o výkonu 180 kWh. Nabíjení probíhá pomalu formou v noci v depu  Sarnen, ale také během dne na nádraží Alpnach Dorf Bahnhof pomocí  zásuvky (150 kW), to umožňuje  celodenní nepřerušený provoz.

Elektrobus VDL Citea SLF-120 Electric pro PostBus je 12 metrů dlouhý, zcela nízkopodlažní se třemi dveřmi. Lehká konstrukce vozidla zaručuje nízkou spotřebu energie a efektivní provoz.

PostBus ve Švýcarsku

PostBus je lídrem na trhu v oblasti veřejné dopravy ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku. Zaměstnává více než 4 000 lidí, disponuje 2 200 vozidly a přepraví více než 152 milionu cestujících ročně. Žluté autobusy PostBus jsou součástí švýcarské kulturní identity s charakteristickým logem v podobě lesního rohu.  Společnost stále pracuje na dalším rozšíření sítě veřejné dopravy, která dnes pokrývá více než 12 000 kilometrů. Nasazením prvního elektrobusu VDL Citea SLF-120 Electric, zahájil PostBus novou etapu dalšího rozvoje.  

VDL Bus & Coach

.

.

reklama

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2019

Veletrh se koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky  

 

.