cz  Czech      uk  EN

VDL Citea Electric získala ocenění Sustainable Urban Bus 2018

VDL Citea SLFA-181 Electric získala prestižní ocenění Sustainable Urban Bus 2018 (foto: VDL)

VDL Citea SLFA-181 Electric získala prestižní ocenění Sustainable Urban Bus 2018 (foto: VDL)

 

První den na veletrhu Busworld 2018 získal městský autobus VDL Citea SLFA-181 Electric prestižní ocenění Sustainable Urban Bus 2018. Udělená cena podtrhuje vysokou úroveň, kterou dosáhla elektrická Citea  a stala se tak evropským lídrem na trhu v oblasti městské veřejné elektromobilty.

 

 

VDL Citea Electric

Produktová řada VDL Citea Electric, vytvořená efektivním modulárním systémem, nabízí několik různě dlouhých variant: 9,9 m částečně nízkopodlažní, 12 m s nízkou úrovní podlahy v celé délce vozu a 18 m dlouhé, nízkopodlažní kloubové autobusy. Existuje pro ně výběr bateriových systémů o kapacitě od 85 kWh až do 248 kWh. Nabízejí se také vyspělá řešení pro klimatizační systémy s řadou tepelných čerpadel a dalšími možnostmi pro vytápění, která zajišťují vysokou úroveň komfortu pro cestující. Mimořádné zkušenosti, získané při integraci nejrůznějších systémů, dávají společnosti VDL možnost poskytovat kompletní systémová řešení pro hladký přechod z provozu dieselových autobusů na bezemisní pohony. S více než 4,5 miliony kilometrů, které již elektrobusy Citea najely v běžném provozu a se zkušenostmi s více než 200 elektrickými autobusy na pravidelných linkách na konci roku 2017 je společnost VDL Bus & Coach dobře připravená na budoucnost, kdy elektromobilita v rámci projektů Smart City hraje čím dál tím významnější roli.

Ocenění Sustainable bus of the year

Udělené ceny za udržitelnou autobusovou dopravu prezentuje italský časopis Autobus ve spolupráci s Politechnickou univerzitou v Miláně, (spojené s osobou profesora Giulia Ceppiho), je rozdělena do tří kategorií: Urban, Intercity a Coach. Poprvé byla udělena v roce 2016, je to první a jediné evropské ocenění, které preferuje udržitelnou mobilitu v oblasti autobusů. SBY přichází při druhém ročníku s obohacením o prestižní přehlídku a také s mezinárodní porotu složenou z francouzského časopisu Mobilités Magazine (Jean-Philippe Pastre), německou redakci Ntt (Wolfgang Tschakaert, organizátor soutěže International Bus & Coach) a Rakouský časopis 1BUS (Ernst Müller).

VDL Bus & Coach

Klíčová činnost společnosti VDL Bus & Coach spočívá ve vývoji, výrobě a následném prodeji široké škály autobusů, autokarů a podvozků. Zabývají se rovněž přestavováním malých autobusu mini & midi a obchodem s použitými autobusy. Výroba probíhá v Nizozemsku a Belgii.  Společnost VDL Bus & Coach klade vysoké nároky na kvalitu, bezpečnost, spolehlivost, životní prostředí, nízkou spotřebu paliva, komfort a nízké náklady na údržbu. Prodej produktů VDL Bus & Coach se uskutečňuje prostřednictvím celosvětové sítě tvořené firemními prodejními kancelářemi, externími dovozci a dalšími přibližně třiceti zástupci.

VDL Groep

VDL Bus & Coach je součástí VDL Groep. Společnost VDL Groep se sídlem v Eindhovenu (Nizozemsko) je mezinárodní průmyslovou společností zaměřenou na vývoj, výrobu a prodej dílů, autobusů a autokarů, dalších hotových výrobků a montáž automobilů. Od založení v roce 1953 se tato rodinná společnost rozrostla na 93 společností, rozložených do 19 zemí s přibližně 16 000 zaměstnanci a s ročním obratem ve výši 3,2 miliardy eur v roce 2016.

Zdeněk Nesveda

zdroj: VDL Bus & Coach

 

Rubrika VDL na portálu BusPress, čtěte zde…

 

 

Veřejná elektromobilita v souvislostech…

BUS SHOW 2018 zdravá doprava

Elektromobilita a Smart City je jedním z důležitých témat připravovaného veletrhu BUS SHOW 2018 zdravá doprava v Nitře. Poprvé se veletržní projekt zaměřuje v takové míře na elektromobilitu ve veřejné dopravě v kontextu Smart City. V Nitře se představí nejen elektrická vozidla, ale také chytré technologie a informační a odbavovací systémy používané v osobní hromadné dopravě. Pozvaní návštěvníci z řad dopravců, zástupců veřejné správy a organizátorů veřejné dopravy se mají skutečně na co těšit, protože se jedná o první veletrh tohoto typu na Slovensku.

První den veletrhu se uskuteční mimo jiné také celodenní konference Elektrické autobusy pro město, připravená společností Consulting Services Jakuba Slavíka.  Veletrh otevírá dveře pro nové obchodní možnosti a setkání s novými potenciálními zákazníky.  Veletrh BUS SHOW zdravá doprava se uskuteční 5. 6. – 7. 6. v Nitře. Více informací najdete zde.

Zdeněk Nesveda

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

 

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.