cz  Czech      uk  EN

Světová premiéra kloubového elektrobusu VDL Citea SLFA Electric

VDL-Citea_SLFA_E-033_web

Na veletrhu UITP Mobility & City Transport, který se právě koná v Miláně od 8 do 10 června 2015, představí VDL Bus & Coach ve světové premiéře plně elektrický kloubový autobus, který je 18,1 m dlouhý a zároveň představuje inovativní futuristický návrh pro BRT (Bus Rapid Transit).

VDL-Citea_SLFA_Efrontright029_web

Rozšířená nabídka možností  Citea Electric

Citea SLFA Electric představuje důležitý krok v expanzi VDL Bus & Coach, kterým je elektrický autobus v celkově novém rozměru.  Kromě toho, že nabízí několik variant elektrických pohonů, baterií a nabíjecích systémů. Elektrobus VDL Citea SLFA Electric, který bude prezentován na UITP je první ze série 8 autobusů pro německý Kolín nad Rýnem,  který bude provozovat dopravní společnost KVB (Kölner Verkehrs-Betriebe).

VDL-Citea_SLFA_E-detail-front_web

VDL Citea SLFA Electric

VDL Citea SLFA Electric je plně elektrický kloubový autobus, na rozdíl od hybridních autobusů, není vybavený dieselovým motorem.  Pantografem – sběračem je vybavený pouze pro rychlé, intenzivní nabíjení v konečných zastávkách.

Nejnovější, inovativní řešení VDL Citea SLFA Electric kombinuje ty nejlepší vlastnosti Citea Electric a klasického kloubového autobusu  Citea SLFA. Modulární systém VDL, ze kterého je nový elektrobus  Citea postavený, hraje významnou roli ve vývoji této elektrické varianty. Umožňuje to snadnou integraci elektrických komponentů, aniž by byly ohroženy základní vlastnosti Citea, jako je například odlehčená konstrukce, optimální komfort při nastupování  a pohodlí pro cestující. Hlavní aspekt, který je prospěšný pro komfortní cestování ve městě a životního prostředí je skutečnost, že VDL Citea Electric je mimořádně tichý, jak uvnitř, tak vně autobusu.

Rychlé nabíjení

Autobus Citea SLFA Electric je vybavený systémem rychlého nabíjení pomocí sběrače vyrobeným společností  Schunk. Sběrač je umístěný ve přední části vozu nad 2. nápravou, takže cestující nic nebrání při vystupování během nabíjení. Nabíjení se provádí na obou koncových zastávkách. Nabíjecí výkon je 250 kW a doba nabíjení se pohybuje kolem 5 až 10 minut. Baterie se nabíjí také na plnou kapacitu během noční pauzy.

VDL-Citea_SLFA-E-034_web

BRT design

Nová, speciální konstrukce „BRT“ dodává Citéa SLFA Electric značně futuristický vzhled. Toto se projevuje zejména díky dozadu ustupujícímu čelnímu sklu, propojenému prostřednictvím sloupku až do modulu střechy. Elektronické informační transparenty jsou integrovány do čelního skla, zadního okna a také i do bočních oken. Vstupní dveře jsou mimořádně široké, aby usnadňovaly rychlou výměnu cestujících při nastupování a vystupování.

VDL-Citea_SLFA_E-interior-014_web

8 VDL Citea je SLFA Electric pro KVB

Podpis smlouvy mezi Kölner Verkehrs-Betriebe (KVB) a VDL Bus & Coach z pátku 11.7.2014, byl výchozím signálem  pro zahájení  výroby prvních elektrických kloubových autobusů VDL. KVB je první dopravce v Německu, který hodlá zavést elektromobilní linky pro celé autobusové trasy. Společnost VDL Bus & Coach je obzvláště hrdá, že získala zakázku na dodání nových elektrobusů Citea SLFA Electric pro KVB.

TZ : VDL Bus & Coach 

 

dekra_skola MM

 

 

 

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.