cz  Czech      uk  EN

100 kloubových elektrobusů VDL Citea SLFA-180 Electric pro Amsterodam

VDL Citea SLFA-180 Electric (foto: VDL)

VDL Citea SLFA-180 Electric (foto: VDL)

 

VDL a Heliox: nejrozsáhlejší evropský park průběžně dobíjených elektrobusů bude mít Amsterodam

 

Nejrozsáhlejší park elektrobusů v Evropě se chystá zprovoznit v roce 2018 Amsterodam.  Půjde o celkem 100 kloubových elektrobusů VDL Citea SLFA-180 Electric provozovaných jako dopravní systém v kombinaci se zásuvkovým nabíjením CCS a rychlonabíjením od firmy Heliox. Provozovatelem bude dopravce Connexxion, dceřiná firma společnosti Transdev.

18,1m elektrobus VDL Citea SLFA-180 Electric je po celé délce plně nízkopodlažní a pojme 48 sedících a 110 stojících cestujících. K jeho futuristickému designu, označovanému výrobcem jako BRT (bus rapid transit), patří aerodynamický tvar, velmi široké dveře a LED osvětlení umožňující viditelnost za všech světelných podmínek.

Pro elektrobusy VDL je charakteristický pohonný systém ZAwheel od německého výrobce Ziehl-Abegg. Jeho základem jsou bezpřevodovkové vodou chlazené synchronní motory s permanentními magnety, pohánějící individuálně každé kolo hnací nápravy. Motory pracují se jmenovitým napětím 600 V DC při 200 A. Výkon motoru udává výrobce 113 kW. U 18m verze elektrobusu jsou poháněny dvě nápravy (zadní a prostřední).

 

 

Pro dopravní systém v Amsterodamu bude sloužit 23 konzolí pro průběžné dobíjení výkonem 450kW pomocí střešního pantografu Schunk (viz foto) a 86 zásuvek standardu CCS pro nabíjení výkonem 30 kW. Nabíjecí zařízení budou instalována na Amsterodamském letišti Schipol a v Amstelveenu na amsterodamském předměstí.

Dodávka nabíjecí infrastruktury od společnosti Heliox, na niž získala firma smlouvu v květnu 2017, je řešena jako projekt na klíč. Tento projekt zahrnuje vedle nabíjecích zásuvek a konzolí také kompletní 13MW energetickou infrastrukturu včetně dodávky rozvoden, vypínačů, souvisejících stavebních prací a následného servisu.

Elektrobusy budou nasazeny na jedné z nejrušnějších autobusových sítí v Nizozemí. Předpokládá se, že za plného provozu ujedou ročně přes 100 tisíc km.

redakce Proelektrotechniky.cz

 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

.

.

 

 

 

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.