cz  Czech      uk  EN

První dojmy z konference Smart city v praxi II

Majitel firmy a její hlavní konzultant Jakub Slavík byl zároveň odborným garantem konference (foto: Zdeněk Nesveda)

Majitel firmy a její hlavní konzultant Jakub Slavík byl zároveň odborným garantem konference (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Jako doprovodný program brněnského veletrhu AMPER 2017 proběhla 21. března 2017 odborná konference Smart city v praxi II, pořádaná konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, která je provozovatelem našeho portálu. Majitel firmy a její hlavní konzultant Jakub Slavík byl zároveň odborným garantem konference. Konference se konala pod záštitou ministryně pro místní rozvoj a Sdružení dopravních podniků ČR.

 

Konference se zúčastnilo 180 hostů, převážně z municipalit a městských organizací – tedy právě ti, jimž byla tato prakticky zaměřená konference určena především. Zastoupen byl i průmysl, rozvojové agentury a další zájemci o toto téma. (Zájemců o účast na této konferenci bylo ve skutečnosti ještě více, někteří však byli s ohledem na své zaměření přesměrováni jejími organizátory na jiné doprovodné akce veletrhu AMPER.)

 

Konference se zúčastnilo 180 hostů, převážně z municipalit a městských organizací (foto: Zdeněk Nesveda)

Konference se zúčastnilo 180 hostů, převážně z municipalit a městských organizací (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Konference především ukázala, že koncept smart city se i v ČR stále více stává předmětem rozvojových projektů implementovaných v každodenní praxi. Tyto projekty využívají moderní technologie v oblasti informatiky, mobility a energetiky jako prostředek k dosažení konkrétních strategických cílů měst a obcí.

 

Martin Machek z ČEZ ESCO a Jan Svoboda starosta "smart" města Vrchlabí na konferenci "SMART CIITY V PORAXI II" foto: Zdeněk Nesveda)

Martin Machek z ČEZ ESCO a Jan Svoboda starosta „smart“ města Vrchlabí na konferenci „SMART CIITY V PORAXI II“ foto: Zdeněk Nesveda)

 

V oblasti financí lze vidět posun od pasivní závislosti příjemců na dotacích ke smíšenému, veřejně soukromému financování projektů, které má podporu na evropské i národní úrovni.

Zároveň je stále patrná snaha některých výrobců a prodejců o nekritický prodej rozmanitých výrobků pod přívlastkem „smart“, bez ohledu na efektivnost jejich využití u zákazníka. Tomu je třeba bránit soustavnou osvětou v oblasti smart city, k níž přispěje i právě vydaná publikace Smart city v praxi.

Podrobnější zpráva z konference spolu s prezentacemi přednášejících bude zveřejněna na našem portále během následujících dnů.

redakce Smartcityvpraxi.cz

 

První česká publikace o "smart city" autora Jakuba Slavíka se poprvé představila na stejnojmenné konferenci v Brně (foto: Zdeněk Nesveda)

První česká publikace o „smart city“ autora Jakuba Slavíka se poprvé představila na stejnojmenné konferenci v Brně (foto: Zdeněk Nesveda)

WWW.SMARTCITIVPRAXI.CZ

 

100% elektrobus EKOVA pro chytrá města, vystavený na veletrhu AMPER 2017 (foto: Zdeněk Nesveda)

100% elektrobus EKOVA pro chytrá města, vystavený na veletrhu AMPER 2017 (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.