cz  Czech      uk  EN

První česká publikace o smart city právě vyšla

 

Součástí právě probíhajícího mezinárodního veletrhu AMPER v Brně je odborná konference, již druhý ročník, Smart city v Praxi, která se uskutečnila včera.  U této příležitosti došlo také ke slavnostnímu představení první české, stejnojmenné publikace autora Jakuba Slavíka „Smart city v praxi“.

Autor na sto čtyřiceti stánkách s lehkostí, velice vtipně a čtivě popisuje problematiku aktuálních témat, často dnes zmiňovaných „smart city“. Je to úplně poprvé, kdy v Česku někdo tak přehledně a srozumitelně vysvětluje pojmy o moderních technologiích používaných v chytrých městech. Publikace je tak „smart“ napsaná, že ji dobře rozumíme i my naprostí laici a čteme ji jedním dechem, zrovna tak je i velmi přitažlivá pro odbornou obec, firemní manažery, zástupce obcí a veřejné správy. O konferenci samotné bude uveřejněná ve spolupráci s redakcí  Proelektrotechniky cz samostatná podrobná zpráva v nejbližších dnech.

Zdeněk Nesveda

 

 

Slavnostní křest knihy Smart city v praxi. zleva: Martin Machek, Marcela Mojžíšová, Lukáš Svoboda, Pavla Slavíková, Jakub Slavík, Martin Sedláček, Hana Gruntorádová, Jan Sobotka

Slavnostní křest knihy Smart city v praxi. zleva: Martin Machek, Marcela Mojžíšová, Lukáš Svoboda, Pavla Slavíková, Jakub Slavík, Martin Sedláček, Hana Gruntorádová, Jan Sobotka

 

JAK POMOCÍ MODERNÍCH TECHNOLOGIÍ VYTVÁŘET MĚSTO PŘÍJEMNÉ K ŽIVOTU A PŘÁTELSKÉ K PODNIKÁNÍ

Kniha Smart city v praxi, první svého druhu na českém trhu od domácího autora, ukazuje na koncept smart city především jako koncept strategického řízení, přičemž využívá moderní technologie z oblasti energetiky a služeb, mobility a informatiky pro ovlivňování kvality života ve městě, a následně k dosahování hospodářských a sociálních cílů. Nejde tedy o pouhé „digitální město“, kde se člověk bez chytrého telefonu naplněného všemožnými aplikacemi stává bezradným, jak je tento pojem někdy mylně interpretován.

Publikace je především určena těm, pro něž je koncept chytrého města náplní každodenní práce a potřebuji se rychle zorientovat v jeho manažérské a ekonomické stránce a zároveň si umět poradit s přemírou zdánlivě „chytrých technologií, které dnes bohatě dodavatelský trh. Vedle učebnicových pasáží je publikace proložena mnoho případovými studiemi z konkrétních domácích i zahraničních projektů a krátkými a praktickými příběhy ze života, které ukazují podstatu probíraného problému názorněji než mnohastránková pojednání.

zdroj: proelektrotechniky cz

 

WWW.SMARTCITYVPRAXI.CZ

o autorovi

Ing. Jakub Slavík MBA, je manažerský poradce specializovaný na strategické řízení veřejných služeb, ekonomiku dopravy a vzdělávání manažerů. Mezi uživatele jeho specializovaných konzultačních služeb patří města, městské části, dopravní podniky, soukromá firmy, ministerstva i nadnárodní instituce. Vzděláním je inženýr ekonom (VŠE Praha) a MBA (Sheffield Hallam University). Jeho více než třicetiletá praxe začala na železnici při rozvoji integrovaných systémů v osobní i nákladní dopravě a pokračovala v inženýrském a manažerském poradenství, převážně v barvách britské společnosti Atkins. Od roku 2012 provozuje se svojí ženou Pavlou vlastní poradenskou firmu a spolu s ní rovněž informační portály Proelektrotechniky cz a a Smartcity v praxi cz. Je také autorem odborných publikací „Z inženýra manažerem“, „ Finanční průvodce nefinančního manažera“ a „ Marketing a strategické řízení ve veřejných službách“ a bezpočtu odborných článků v domácích a zahraničních mediích i spoluautorem zahraniční publikace o vodíkových technologiích.

 

Ing. Jakub Slavík MBA, autor první české publikace o smart city (foto: Zdeněk Nesveda)

Ing. Jakub Slavík MBA, autor první české publikace o smart city (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Publikaci lze zakoupit na stránkách vydavatele Profi Press, případně objednat na adrese vydavatelství. Profi Press. s.r.o., Jana Masaryka 2559,/56b, 120 00 Praha 2 Vinohrady.

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.