cz  Czech      uk  EN

Smart city v praxi, vychází nová kniha Jakuba Slavíka

 

BusPress – Praha 1. 3. 2017 / Vychází první česká kniha o konceptu smart city a jeho zavádění v každodenní praxi. Knižní publikace, které souhrnně popisují koncept smart city a jeho zavádění v každodenní praxi, bylo dosud možné získat pouze ze zahraničí. To se nyní mění. Vydavatelství Profi Press s.r.o. vydává v březnu 2017 knížku Smart city v praxi od Jakuba Slavíka, manažerského konzultanta a uznávaného českého odborníka na problematiku smart city.

Chytrým městem, obcí, či regionem, označovaným souhrnně pojmem „smart city“, rozumíme koncept strategického řízení, při němž jsou využívány moderní technologie z oblasti energetiky a služeb, mobility a informatiky pro ovlivňování kvality života ve městě, a následně k dosahování hospodářských a sociálních cílů. Nejde tedy o pouhé „digitální město“, kde se člověk bez chytrého telefonu naplněného všemožnými aplikacemi stává bezradným, jak je tento pojem někdy mylně interpretován.

Slavnostní křest knihy

pro veřejnost proběhne 21. března 2017 od 11 hodin v Brně na odborné konferenci Smart city v praxi II http://www.smartcityvpraxi.cz/konference5.php , která je doprovodným programem mezinárodního veletrhu AMPER 2017.

Tato zhruba stopadesátistránková barevná publikace s bohatým obrazovým doprovodem je přednostně určena jako praktická příručka těm, pro něž koncept smart city představuje každodenní práci řídících pracovníků a specialistů při vytváření strategie chytrého města a při jejím naplňování pomocí projektů moderních technologií. Čtenář zde najde nejprve potřebnou manažerskou a ekonomickou látku, která mu usnadní orientaci ve strategickém řízení chytrých měst a v přípravě, financování a hodnocení příslušných projektů. V další části knížky se pak představují rozmanité moderní technologie z oblasti energetiky a městských služeb, individuální a hromadné dopravy nebo informatiky; opomenuty nejsou ani rozvíjející se vodíkové technologie. Autor tu nejde do přílišných technických detailů – jeho cílem je, aby čtenář vždy rychle pochopil, jak to funguje, k čemu je to dobré, jaká to má úskalí a jaké to má místo v konceptu smart city. Celá publikace je proložena mnoha případovými studiemi z konkrétních domácích a zahraničních projektů a krátkými praktickými příběhy ze života, které ukazují podstatu probíraného problému názorněji, než mnohastránková pojednání.

Základem publikace jsou autorovy vlastní praktické zkušenosti z vytváření a rozvíjení konceptu smart city v ČR (je mj. spoluautorem strategického dokumentu pro smart city Písek, členem řídícího výboru při vytváření oficiální metodiky smart city v ČR a odborným poradcem v mnoha projektech bezemisní městské dopravy). O jeho obsáhlý přehled o moderních technologiích se průběžně starají informační portály www.proelektrotechniky.cz a www.smartcityvpraxi.cz , jichž je provozovatelem a zároveň odborným redaktorem. V neposlední řadě autor staví na svých mnohaletých zkušenostech ze vzdělávání manažerů a ze svých předchozích, čtivě koncipovaných manažerských učebnic.

Partnerem publikace je nadnárodní energetická společnost E.ON, která se tím hlásí ke konceptu smart city i k jeho pojetí, které zde autor prezentuje.

Konferenci Smart city v praxi II http://www.smartcityvpraxi.cz/konference5.php , na níž bude mít kniha křest, pořádá autorova konzultační firma, přičemž autor sám je zároveň jejím odborným garantem. Konference, podobně jako kniha, je zaměřená na řídící pracovníky a specialisty v oboru chytrých měst a poskytne jim aktuální informace z ekonomiky a moderních technologií pro smart city.

BusPress – mediální  partner projektu Smart city v praxi II

 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

  

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.