cz  Czech      uk  EN

Projekt ZeEUS – šest elektrobusů Bozankaya zahájilo provoz v Bonnu

Bozankaya-TCV-Sileo-617x346

Dalším městem zkoušejícím v rámci evropského projektu ZeEUS v reálném provozu s cestujícími provoz elektrických autobusů rozmanitých konstrukcí se stal německý Bonn. Koncem dubna 2016 zde zahájilo provoz šest elektrobusů Bozankaya Sileo turecko-německého výrobce Bozankaya.

Bozankaya Sileo v provedení pro Bonn je 12m dvoudveřový elektrobus o celkové přepravní kapacitě 80 cestujících, z toho 37 sedících.

Elektrobus je vybaven elektrickým pohonem ZF AVE 130 od německého výrobce ZF Friedrichshafen AG se dvěma elektromotory o výkonu 120 kW umístěnými na nábojích kol, což ušetří prostor pro cestující a značně sníží hmotnost vozidla. Elektrobus dosahuje maximální rychlosti 75 km/h.

Jako zdroj energie slouží lithium-železo-fosfátové trakční baterie o celkové kapacitě 230 kWh, pracující s napětím 460 – 720 V. Baterie se nabíjejí pomalu v režimu „přes noc“ výkonem 64 kW.

Elektrobusy jsou provozovány na linkách MHD městského dopravce SWB Bus und Bahn, který je součástí podniku městských služeb Stadtwerke Bonn. Předpokládá se jejich pružné nasazování postupně na všechny městské linky v Bonnu při průměrném denním proběhu cca 200 km.

redakce Proelektrotechniky.cz

logo proelektrotecniky OK

,

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.