cz  Czech      uk  EN

Praha – Brno – Bratislava až 11 x denně s RegioJetem!

Nové vagony Astra navržené architektem Patrikem Kotasem, foto: RJ

Nové vagony Astra navržené architektem Patrikem Kotasem, foto: RJ

Prevádzka novej vlakovej linky RegioJetu na trase Bratislava – Brno – Praha je úspešná. Potvrdzujú to prvé čísla RegioJetu, ktorý na tejto trase prepravil so svojimi žltými expresmi už približne 16 tisíc cestujúcich.

“Štart novej linky splnil naše očakávania. Ľudia si na nového dopravcu postupne zvykajú, získavame nových pravidelných cestujúcich a už teraz jazdievajú niektoré naše vlaky vypredané do posledného miesta,“ hovorí Radim JANČURA, majiteľ spoločnosti RegioJet.

 

hovorí Radim JANČURA, foto: Zdeněk Nesveda

Hovorí Radim JANČURA, foto: Zdeněk Nesveda

RegioJet výrazne znížil ceny lístkov. Cestujúci zaplatia po novom aj o 20% menej

S cieľom motivovať čo najviac cestujúcich vyskúšať si nové spojenie expresmi RegioJet z Bratislavy do Prahy znížil žltý dopravca ceny lístkov vo všetkých vlakových spojoch medzi Bratislavou a Prahou. Ceny klesli v mnohých prípadoch aj o 20%.

Najlacnejšie pocestujú zákazníci triedou STANDARD, v ktorej po novom zaplatia iba € 12,50 a to v každom spoji počas týždňa. Ceny tu klesli až o 12%. Ešte výhodnejšie ceny získajú cestujúci so zákazníckym kontom Kreditový lístok – po novom zaplatia len € 12,30. Napriek tomu, že sa jedná o medzinárodnú linku, RegioJet sa rozhodol ponúknuť zľavu aj študentom s ISIC preukazmi, ktorí s ním môžu cestovať za ceny už od € 11,10. Trieda STANDARD zahŕňa napríklad cestovanie vozňom Astra s dotykovými monitormi v opierkach sedadiel, alebo aj v Detskom kupé so špeciálne zariadenou herňou s hračkami a malým kinom. V cene lístka je automaticky aj miestenka, nápoje zadarmo či pripojenie na internet.

Najvýraznejšie zníženie cien je však v prvej triede – t.j. vo vozňovej triede RELAX, kde klesli ceny až o 20%. Lístky do týchto vozňov stoja po novom len € 14,20, študenti zaplatia iba € 12,80. Cenový rozdiel medzi 1. a 2. vozňovou triedou je teda minimálny. Nízkymi cenami sa snaží RegioJet prilákať viac klientov aj do prémiových vozňových tried, ktoré ponúkajú ešte väčšie pohodlie a viac komfortu. Vo vozňoch triedy RELAX nájdu cestujúci masívne kožené kreslá s dostatkom priestoru na nohy.

Lístok do BUSINESS triedy stojí € 21,30. V tejto triede je k dispozícii priestranné kupé len pre 4 osoby so sedadlami potiahnutými kožou.

RegioJet vidí v prevádzke vlakov na linke z Bratislavy cez Brno do Prahy vysoký potenciál, a preto pripravujeme zavedenie ďalších nových spojov na tejto trase. V súčasnosti jazdia žlté vlaky z Bratislavy do Prahy 2x denne v každom smere, v budúcnosti by však mohli premávať v niekoľkohodinových intervaloch.

Palubní personál RegioJet, foto: RJ

Palubní personál RegioJet, foto: RJ

Z Bratislavy do Brna a Prahy vlakmi a autobusmi RegioJet až 11x denne

Vlaky do Prahy vychádzajú z Bratislavy 2x denne a to o 05:45 ráno a poobede o 15:26. Pri zavádzaní ranného spoja bral RegioJet do úvahy aj požiadavky obchodných cestujúcich, ktorí sa do Prahy potrebovali dostať ešte pred 10. hodinou ráno. Tento spoj využívajú vo veľkom aj turisti smerujúci do českej metropoly. Najviac ich cestovalo v adventnom období na vianočné trhy.

Okrem hlavnej stanice obsluhujú vlaky aj stanicu Bratislava Nové Mesto, ktorá sa nachádza vo východnej časti hlavného mesta.

Mimo vlakov prevádzkuje RegioJet medzi Slovenskom a Českou republikou naďalej hustú sieť autobusových spojov. Žlté autobusy premávajú z bratislavskej autobusovej stanice do Brna a Prahy až 9x denne a vďaka vhodne nastavenému cestovnému poriadku ich môžu využiť cestujúci skoro ráno, cez deň, ale aj neskoro v noci. Ani po zavedení vlakov neplánuje RegioJet žiadnu redukciu týchto autobusových spojov, nakoľko si nekonkurujú, ale ponuku vlakov naopak vhodne dopĺňajú.

Vlaky a autobusy RegioJetu tak spoločne spájajú Bratislavu, Brno a Prahu až 11x denne v oboch smeroch. Cestovné lístky sa dajú zakúpiť online na webovej stránke dopravcu www.regiojet.sk alebo na každej pobočke RegioJetu a STUDENT AGENCY na Slovensku či v Českej republike.

Moderní dálkové autokary RegioJet IRIZAR i8, foto: RJ

Moderní dálkové autokary RegioJet IRIZAR i8, foto: RJ

RegioJet priniesol na linku medzi Bratislavou a Prahou nové služby

Na linku medzi Bratislavou a Prahou priniesli vlaky RegioJetu celkom nové služby. Tie už môžu cestujúci poznať z jeho ostatných liniek. Od stevardiek a stevardov si môžu zadarmo objednať taliansku kávu Illy v neobmedzenom množstve a ďalšie nápoje, rovnako cestujúcim rozdajú fľašku vody a noviny. Cestujúci oceňujú aj vysokokvalitné Wi-Fi pripojenie na internet, ktoré využíva približne 20 dátových kariet a technológiu, ktorá kombinuje príjem signálu od štyroch rôznych operátorov súčasne. Vďaka tomu je v celej trase zabezpečené pripojenie v najvyššej kvalite a stabilite.
Žltý dopravca nasadil na túto trasu aj vozne Astra, ktoré na mieru pre RegioJet navrhol svetoznámy architekt Patrik KOTAS. V opierkach sedadiel majú zabudované dotykové obrazovky, ktoré cestujúcim ponúkajú možnosť sledovania filmov, počúvania hudby, hrania hier alebo surfovania po internete. K obrazovkám si môžu cestujúci pripojiť slúchadlá, ktoré si zadarmo požičajú u stevardky.

Vo vlakoch je radený aj špeciálny vozeň s priestrannou detskou herňou pre deti do 6 rokov s množstvom hračiek, omaľovaniek, detským časopisom a malým kinom, kde sa deťom premietajú obľúbené rozprávky ako napr. Krtko.

Kvalitní servis ve vlacích RegioJet, foto: RJ

Kvalitní servis ve vlacích RegioJet, foto: RJ

Informácie o RegioJete

RegioJet je najväčší súkromný železničný dopravca v strednej Európe. Na vlastné komerčné riziko prevádzkuje vlakové expresy z Bratislavy do Košíc a z Bratislavy do Prahy. Taktiež linky z Košíc a z Martina cez Ostravu do Prahy a ďalšie linky v rámci Českej republiky. Okrem toho vypravuje vlaky aj na štátom dotovanej regionálnej linke z Bratislavy do Dunajskej Stredy a Komárna.

RegioJet prevádzkuje aj autobusy a to na linke z Bratislavy do Nitry a Banskej Bystrice, z Bratislavy cez letisko Schwechat do Viedne, z Bratislavy do Budapešti a z Bratislavy do Brna a Prahy. Ďalšie autobusové spoje prevádzkuje RegioJet v rámci Českej republiky a do zahraničných metropol.

Medzinárodná sieť vlakov a autobusov RegioJet prepraví ročne okolo 16 miliónov cestujúcich, pričom ich počet každým rokom výrazne stúpa.

V spolupráci s partnerskými dopravcami spustila spoločnosť nedávno spoločný projekt siete nadväzných autobusových spojov na východe Slovenska, ktoré navážajú a odvážajú cestujúcich k a od žltých vlakov do / z Bratislavy a Prahy.

 TZ: RegioJet

Rubrika RegioJet na portálu BusPress – čtěte ZDE 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.