cz  Czech      uk  EN

Obří zakázka tramvají Škoda ForCity Smart Artic pro finské Tampere

Devatenáct tramvají ForCity Smart Artic včetně desetiletého servisu pro Tampere ( foto: Škoda Transportation)

Devatenáct tramvají ForCity Smart Artic včetně desetiletého servisu pro Tampere ( foto: Škoda Transportation)

SKUPINA ŠKODA TRANSPORTATION DODÁ NOVÉ TRAMVAJE DO FINSKÉHO TAMPERE –

Transtech Oy, dceřiná firma společnosti Škoda Transportation, dodá až 65 nových moderních vozidel pro finské město Tampere. Vozidla budou sloužit na nově budované trati, která bude postavena v roce 2021. Tampere zúčinilo opci na moderní tramvaje ForCity Smart Artic v počtu devatenácti tramvají, včetně full servisu. Hodnota kontraktu je 2,7 miliardy korun.

Třetí největší finské město Tampere si na první etapu nově vznikající tramvajové sítě objednává devatenáct tramvají ForCity Smart Artic včetně desetiletého servisu. Smlouva rovněž zahrnuje další tři opce na až 46 dalších vozidel. Nová zakázka potvrzuje, že se nám ve Finsku daří – na konci letošního srpna zúčinily Finské státní dráhy opci na dvacet dvoupodlažních osobních vozů a na konci loňského roku došlo k zúčinění další opce na dvacet tramvají pro Helsinki a zároveň k podpisu dohody o záměru dodat 29 tramvají pro novou linku “Raide-Jokeri“ spojující Helsinky a Espoo. Potvrzuje se, že akvizice společnosti Transtech skvěle zapadla do naší strategie zvyšování tržního podílu na západních trzích,“ říká Tomáš Ignačák, předseda představenstva Škoda Transportation.

V současnosti je ve Finsku v Helsinkách v provozu 33 tramvají ForCity Smart Artic z celkem 89 objednaných vozidel. První dvě tramvaje byly dopravnímu podniku v Helsinkách dodány už v roce 2013 a byly podrobeny náročným testům v provozu. Další vozidla nesou od roku 2015 logo společnosti Škoda Transportation, která ve společnosti Transtech koupila kontrolní podíl.

„Pro Tampere jsme zvolili moderní, prověřené technické řešení vhodné pro tvrdé arktické podmínky v kombinaci s atraktivními komerčními podmínkami. Vozidlo pro Tampere vychází z ověřených řešení, která jsme získali při vývoji vozidel pro hlavní město Helsinky. Za loňský a letošní rok jsme jen ve Finsku získali kontrakty za zhruba deset miliard korun, což nám umožnilo firmu stabilizovat a koncentrovat se na další exportní zakázky,“ říká Zdeněk Majer, viceprezident Škoda Transportation a předseda představenstva Transtech Oy.

Obousměrná tříčlánková tramvaj ForCity Smart Artic Tampere má rozchod 1 435 mm, je plně nízkopodlažní a pojme 264 cestujících (4 os/m2). Vozidlo rovněž nabízí bezbariérový přístup pro cestující na vozíčku a dětské kočárky. Pohon všech kol a robustní provedení podvozků s nápravami umožňují bezproblémový provoz v náročných klimatických podmínkách.

Společnost Transtech je největší výrobce kolejových vozidel ve Skandinávii. Firma byla založena roku 1985. Mezi její hlavní produkty patří dvoupodlažní elektrické vagony (provozované jako PushPull soupravy), tramvaje a strojírenské výrobky. V současnosti zaměstnává přibližně 500 lidí. Kromě tramvají patří mezi klíčové zakázky firmy především dodávka dvoupatrových tlakotěsných vagónů pro státní finské železnice (VR Limited), které jsou určeny pro rychlost 200 km/h.

TZ: Škoda Transportation

 

Stálá rubrika Škoda na portálu BusPress, čtěte zde…

 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

 

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

 

 

 

 

,

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.