cz  Czech      uk  EN

Tramvaje Škoda ForCity Smart Artic budou jezdit ve finském Tampere

tampere

Tramvaje Škoda ForCity Smart Artic budou jezdit ve finském Tampere, foto: Škoda Transportation

Skupina Škoda Transportation uspěla ve Finsku

Transtech Oy, dceřiná firma společnosti Škoda Transportation, byla vybrána jako dodavatel tramvají pro nově budovanou trať ve městě Tampere. Třetí největší finské město získá v první fázi patnáct až dvacet moderních tramvají ForCity Smart Artic. Zakázka zahrnuje také desetiletý servis vozidel a opci na dalších až 46 tramvají s možností prodloužení údržby vozidel až o třicet let.

„Velice náš těší, že dodáme naše moderní vozidla rodiny ForCity do dalšího zahraničního města. Jen letos jsme získali zakázky na tramvaje do německého Chemnitzu, tureckého Eskişehiru a lotyšské Rigy. Vítězství v tendru na tramvaje ve Finsku je důkazem, že loňský nákup kontrolního podílu ve finské společnosti Transtech lze hodnotit pozitivně. Úspěšně tak pokračuje naše strategie etablovat se i na západních trzích, mezi které náročný skandinávský trh jednoznačně patří,“ říká Tomáš Ignačák, předseda představenstva Škoda Transportation.

„Vozidlo pro Tampere vychází z velké části z know-how, které jsme budovali při vývoji vozidel pro hlavní město Helsinki. Rozhodnutí města Tampere nás těší, a potvrzuje, že jsme zvolili moderní, avšak prověřené technické řešení v kombinaci s atraktivními komerčními podmínkami. Ve výběrovém řízení jsme uspěli v těžké konkurenci etablovaných výrobců kolejových vozidel. Nová tramvaj se bude vyrábět v závodě společnosti Transtech ve Finsku. Finální podpis smlouvy lze očekávat po schválení městským zastupitelstvem města Tampere, které zasedá 24.10.2016,“ doplňuje Zdeněk Majer, viceprezident Škoda Transportation a předseda představenstva Transtech Oy. Hodnota kontraktu závisí na konečném objemu objednaných vozidel a pohybuje se mezi 3,2 – 3,8 milionu EUR za jednu tramvaj.

V hlavním městě Finska Helsinky jezdí několik moderních tramvají ForCity Smart Artic které rovněž vyrábí společnost Transtech. Dopravní podnik města Helsinky objednal od společnosti Transtech celkem čtyřicet těchto nízkopodlažních vozidel. V současnosti jsou v provozu v Helsinkách prvních třináct vozů.

Společnost Transtech

je největší výrobce kolejových vozidel ve Finsku. Firma byla založena roku 1985. Mezi její hlavní produkty patří dvoupodlažní elektrické vagony (provozované jako PushPull soupravy), tramvaje a strojírenské výrobky. V současnosti zaměstnává přibližně 500 lidí. Kromě tramvají patří mezi klíčové zakázky firmy především dodávka dvoupatrových tlakotěsných vagónů pro státní finské železnice (VR Limited), které jsou určeny pro rychlost 200 km/h.

TZ: Škoda Transportation               

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

PRAHA TIP

PRAHA TIP, portál plný zajímavých informací nejen o dopravě – WWW.PRAHA-TIP.CZ

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.