cz  Czech      uk  EN

Nový (elektro…) autobusový projekt v České republice!

V České republice vzniká projekt inspirovaný knihou START-UP NATION a příběhem izraelské firmy Better Place – elektrobus s výměnnými bateriemi. Projekt by měl pomoci významnému rozšíření elektrobusů do měst jako ekologický a efektivní prostředek městké hromadné dopravy. Projekt je součástí širšího konceptu SmartGrids – SmartMobility – SmartCities

Příběh izraelského hospodářského zázraku   Kniha START-UP NATION hledá odpověď na nelehkou otázku: jak je možné, že v Izraeli – v zemi, která existuje pouhých šedesát let, má 7,1 mil. obyvatel, nedisponuje žádnými přírodními zdroji, od svého založení je nepřetržitě ve válečném stavu – vzniká mnohem větší počet nových firem než ve velkých, stabilních zemích, které žijí v míru, jako jsou Japonsko, Čína, Indie, Jižní Korea, Kanada nebo Velká Británie?

České vydání knihy obsahuje nad rámec původního originálu knihy působivé a osobní předmluvy významných osobností:      

Prezidenta Státu Izrael – Šimona Pereze  

Velvyslance Státu Izrael v České republice – Yaakova Levyho  

Bývalého předsedy vlády ČR  a současného kandidáta na českého prezidenta – Jana Fischera

Kniha  START-UP NATION 

hledá odpověď na nelehkou otázku: jak je možné, že v Izraeli – v zemi, která existuje pouhých šedesát let, má 7,1 mil. obyvatel, nedisponuje žádnými přírodními zdroji, je obklopena nepřáteli a od svého založení je nepřetržitě ve válečném stavu – vzniká mnohem větší počet nových firem než ve velkých, stabilních zemích, které žijí v míru, jako jsou Japonsko, Čína, Indie, Jižní Korea, Kanada nebo Velká Británie? Autoři, odborníci na geopolitiku Dan Senor a Saul Singer, popisují s využitím příkladů a příběhů předních izraelských podnikatelů a investorů, jak izraelská kultura, utvářená nutností překonávat nepříznivé podmínky, vyúsťuje v jedinečnou kombinaci novátorství a podnikatelského elánu. Podle autorů Izrael není jen země, je to také určitý způsob myšlení. Zatímco jiné národy kladou důraz na korektní chování a pečlivé přípravy, Izraelci stavějí na první místo chucpe. „Když izraelský podnikatel dostane nový nápad, pustí se do jeho realizace ještě tento týden,“ říká výstižně jeden americký analytik. Na geopolitické úrovni autoři hledají hlubší příčiny a objasňují, proč lze za klíčové faktory hospodářského vzestupu této země označit izraelskou imigrační politiku, strategie v oblasti výzkumu a vývoje a povinnou vojenskou službu. Umožňují tak porozumět důvodům, proč je mezi tituly obchodovanými na akciovém trhu NASDAQ zastoupeno více izraelských firem než firem z Evropy, Jižní Koreje, Japonska, Singapuru, Číny a Indie dohromady. Oblastí Blízkého východu se zabývá ohromné množství studií a jiných materiálů. Přesto je k dispozici jen překvapivě málo informací týkajících se izraelského hospodářského růstu a strategií, které k němu napomohly. Kniha dokládá, že z izraelského příkladu se mohou poučit nejen jiné země a národy, ale také jednotlivci, kteří chtějí vybudovat vzkvétající podniky. Ve chvíli, kdy se národní ekonomiky většiny zemí světa snaží nalézt východisko z recese a získat potřebné růstové impulsy, nabízí se zde ideální příležitost inspirovat se zkušenostmi tohoto pozoruhodného a houževnatého národa a nové, působivé podněty hledat právě u něj.

„… je mnohem náročnější řídit pět Izraelců než padesát Američanů, protože Izraelci budou nepřetržitě zpochybňovat, cokoli řeknete, přičemž první otázkou bude: ‚Proč jste vy mým šéfem, a ne já vaším?'“

Kde knihu koupíte? Informace zde

 VIDEO: START-UP NATION

 

 

 

 

 

Podporujeme elektromobilitu v dopravě!

Společnost Green Pear Tip partner veletržního projektu BVV EUROTRANS – AUTOTEC připravuje nový koncept prezentací pro podporu  elektromobilních systému nekolejových dopravních prostředků v hromadné dopravě.  Informace o více než zajímavém projektu, který nás oslovil, po dohodě s autory uveřejňujeme, mimo jiné i zde na stránkách na BusPress.  Elektromobilita ve sféře užitkových vozidel  bude důležitou součástí veletrhu AUTOTEC na podzim 2013 v Brně. E BUS je současné aktuální téma rozvoje nových dopravních prostředků s pohonem obnovitelných zdrojů energie.

 

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.