cz  Czech      uk  EN

Nový český rekord při zkouškách mobilního jeřábu – autobus nad Prahou!

Jeřáb Liebherr LTM 1100 - 4.1 -  Švestka

Jeřáb Liebherr LTM 1100 - 4.1 - Švestka

Ojedinělý test mobilního jeřábu a dosažení českého rekordu ve vyzvednutí autobusu do velké výšky se uskuteční v rámci zkoušek nestandardních vyprošťovacích prací v silniční dopravě. Autobus je břemeno, které není uzpůsobené ke zvedání jeřábem, proto je nutné při manipulaci postupovat s náležitou obezřetností a opatrností, aby nedošlo k jeho poškození. Upevnění autobusu a následné vyzvednutí do výšky padesáti  metrů provede specializovaná firma Švestka s.r.o. za pomoci mobilního kolového jeřábu Liebherr LTM 1100 – 4.1 s nosností 100 tun. Jedná se o první podobnou zkoušku na profesionální úrovni v České republice, kdy dochází ke spolupráci dovozce autobusů a renomované firmy, zabývající se zvedáním extrémně těžkých břemen.

Samotná zkouška nemá být pouze jednostranným testem a přípravou na modelovou situaci vyproštění a zvednutí autobusu, ale má také ukázat i na další možnosti využití nejmodernější zvedací techniky. Autobus ve výšce 50 m  se stane český rekordem, vyzvednutí autobusu je pouze jedním z možných příkladů. Této zkušenosti lze také úspěšně využít při zvedání jiných dopravních prostředků,  křehkých stavebních prvků a dalších netypických břemen do velkých výšek.   

Není náhodou, že k pokusu bude použit autobus ISUZU NOVO Ultra, jedná se o nový mimořádný výrobek, který si zaslouží „vyzvednout hodně vysoko“.  Novo je jedním z úspěšných modelů značky ISUZU, který vyniká svojí kvalitou a širokým spektrem využití.  

Partnery akce „NOVO v OBLACÍCH“ , kterou připravila společnost Turancar CZ s.r.o., jsou:

Incheba Praha s.r.o.
Pavel Švestka s.r.o.
Premiant City Tour s.r.o.
Green Pear Tip s.r.o.

Akce se uskuteční 11. 5. 2011 na výstavišti v Holešovicích před Průmyslovým palácem od 10.00 do 15.00 hodin. Příprava jeřábu a autobusu ke zdvižení začne již v 9 hodin, samotné zvednutí  proběhne mezi 10. a 11. hodinou , záležet však bude i na povětrnostních podmínkách. K vidění také budou všechny dostupné modely midibusů ISUZU.  Pro návštěvníky ojedinělé akce je připravené občerstvení a pro obchodní partnery prostory v kongresovém návěsu, který zajistila  společnost Incheba Praha.

Současně se účastníci dozvědí více o připravovaném Středoevropském veletrhu autobusů a autobusové dopravy CZECHBUS 2011, který uspořádá s celou řadou partnerů INCHEBA PRAHA na Výstavišti v Praze – Holešovicích od 3. do 5. listopadu 2011. Odborní návštěvníci budou moci získat předregistraci a tím i volný vstup na veletrh.

Komentáře uzavřeny.