cz  Czech      uk  EN

Návštěva ministra průmyslu a obchodu v Iveco Czech Republic, a. s.

 

Zleva: Jiří Vaněk, generální ředitel Iveco Czech Republic, a.s., Tomáš Hüner, Ministr průmyslu a obchodu, Hana Štěpánová,  radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Pardubického kraje, Karel Zamastil, ředitel výrobního závodu, Pavel Kalivoda,  vedoucí odboru rozvoje Pardubického kraje (foto: Iveco Bus)

Zleva: Jiří Vaněk, generální ředitel Iveco Czech Republic, a.s., Tomáš Hüner, Ministr průmyslu a obchodu, Hana Štěpánová, radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Pardubického kraje, Karel Zamastil, ředitel výrobního závodu, Pavel Kalivoda, vedoucí odboru rozvoje Pardubického kraje (foto: Iveco Bus)

 

Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner navštívil v pondělí 18. června společnost Iveco Czech Republic, a. s., největšího výrobce autobusů značky IVECO BUS a jednoho z největších zaměstnavatelů v Pardubickém kraji.

V rámci výjezdu vlády ČR do Pardubického kraje se ministr v separátní části programu spolu s krajskou radní Hanou Štěpánovou setkal se členy vedení společnosti a seznámil se s výrobním procesem.

Po příjezdu ministra Tomáše Hünera a radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Pardubického kraje Hanu Štěpánovou přivítal Jiří Vaněk, generální ředitel Iveco Czech Republic. Společně hovořili o historii firmy, výrobním programu , o budoucím rozvoji firmy a  byla projednávána i problematika současného stavu na trhu pracovní síly.

V diskuzi se ministr i radní zajímali například o alternativní pohony, kterými jsou vybavovaný autobusy IVECO.

Ministr si Iveco Czech Republic zvolil k návštěvě hlavně proto, že patří mezi nejvýznamnější výrobní společnosti v České republice a navazuje na mnohaletou tradici českého automobilového průmyslu. Iveco Czech Republic, a. s. má více než 3 500 zaměstnanců a dalších přibližně 1 700 pracovních míst vytváří u subdodavatelů. Tím podporuje českou ekonomiku a Pardubický kraj.

 

 

IVECO BUS v České republice

Závod ve Vysokém Mýtě je největším výrobním závodem IVECO BUS. Společnost Iveco Czech Republic, a. s. navazuje na už 90letou tradici výroby autobusů v tomto městě. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již ve druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů, a je spojena s řadou úspěšných a dnes legendárních vozidel. Jedná se o typ 706 RTO, ale i o další řady ŠM, ŠL, ŠD, 700 a 900. Na tyto úspěšné typy navázala vozidla Crossway – nejúspěšnější meziměstský autobus současnosti. Výrobní závod doposud vyrobil více než 30 000 vozidel Crossway. Výroba dále zahrnuje vozidla typu Crossway Low Entry, Line, POP a PRO s různými typy motorů v mnoha výrobních modifikacích a nový model Evadys.

 IVECO BUS

IVECO BUS je značkou CNH Industrial N.V., celosvětového lídra v oblasti kapitálových produktů, jehož akcie jsou obchodovány na newyorské burze Stock Exchange a na italské burze Borsa Italiana v Miláně.

IVECO BUS, významný hráč na poli veřejné dopravy a jeden z největších výrobců autobusů v Evropě, vyvíjí, vyrábí a prodává širokou škálu vozidel, která splňují veškeré nároky veřejných a soukromých dopravců:

  •  školní, meziměstské a turistické autobusy (Crossway, Evadys a Magelys)
  •  standardní i kloubové městské autobusy, včetně verzí BRT, přičemž Iveco Bus je bezkonkurenčním lídrem, pokud jde o čisté technologie jako CNG a hybridní pohon (Urbanway a Crealis)
  • minibusy pro všechny druhy osobní dopravy (Daily)
  •  podvozky pro výrobce karosérií.

 IVECO BUS zaměstnává ve dvou výrobních závodech, ve francouzském Annonay a českém Vysokém Mýtě, přes 5 000 pracovníků. Oba závody získaly v roce 2013 bronzovou medaili World Class Manufacturing (WCM), což je mezinárodní metodika pro řízení výrobních procesů v souladu s nejlepšími standardy po celém světě.

Rozsáhlá servisní síť IVECO BUS a IVECO zaručuje technickou podporu všude, kde jsou vozidla Iveco Bus používána.

Více informací o Iveco najdete zde: www.ivecobus.cz   

Více informací o CNH najdete zde: www.cnhindustrial.com

 

TZ: IVECO BUS

 

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019
WWW.BUSSHOW.EU

 

.

.

.

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ


PODLAHOVINY PRO TRANSPORT

WWW.ANVITRADE.CZ

.

 

 

 

.

.

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.