cz  Czech      uk  EN

Výsledky společnosti Iveco Czech Republic, ve znamení rekordních tržeb a prodejů!

Pierre Lahutte, Senior Vice Prezident IVECO BUS a Pavel Pachovský, generální ředitel IVECO BUS  Czech Republic, seznámili novináře a odbornou veřejnost s hospodářskými výsledky za rok 2013 na výroční prezentaci v hotelu Hilton v Praze.  Představili, současné trendy a strategii v základních pilířích, v globálním pohledu dalšího rozvoje společnosti  IVECO BUS.  Zdůraznili sílu, velikost a význam  celé korporace IVECO ve světovém měřítku.

Pierre Lahutte

Pierre Lahutte, Senior Vice Prezident IVECO BUS, foto: Zdeněk Nesveda

Pavel Pachovský

Pavel Pachovský, generální ředitel IVECO BUS  Czech Republic, foto: Zdeněk Nesveda

IVECO BUS – NAŠE HODNOTY

Čtyři pilíře jedno poslání…

IVECO BUS se zaměřuje na design, výrobu a marketing inovativních vysoce výkonných vozidel hromadné dopravy po celém světě. Naše hlavní hodnoty na čtyřech základních pilířích, které společně konkurenční výhody  a dokonalou vyváženost kvality,  pohodlí , designu a nízkých provozních nákladů.

  • TRVALE UDRŽITELNÝ ROZVOJ

Snaha zajistit cestování v bezpečném prostředí s ohledem na trvale udržitelný rozvoj .

  •  TECHNOLOGIE

Nejlepší dieselové a alternativní pohony integrované do automobilové architektury šité na míru.

  • TOTAL COST OF OWNERSHIP

Z hlediska efektivity a dostupnosti nejlepší technologie ve své třídě uzpůsobená potřebám zákazníků.

  • VYSOKÁ PŘIDANÁ HODNOTA

Přitažlivější než váš vůz, chytřejší než kdykoliv před tím.   

(Iveco Bus  Czech Republic)

 

IVECO BUS - CROSWAY Euro VI

IVECO  Crossway  2014 Euro VI, foto: Zdeněk Nesveda

Rok 2013 byl pro společnost Iveco Czech Republic, a. s. důležitým hned z několika důvodů. V květnu 2013 byla představena nová značka Iveco Bus, která reprezentuje autobusy Iveco a byla dokončena integrace společností Fiat Industrial S.p.A. a CNH Global N.V. do společnosti CNH Industrial N.V. Přelomovou událostí bylo zahájení výroby autobusů, které splňují emisní normu Euro VI. Nový městský autobus Iveco Bus Urbanway měl světovou premiéru na květnovém kongresu UITP v Paříži a všechny modely nové řady Iveco Bus Euro VI pak byly k vidění na říjnové výstavě Busworld Kortrijk 2013.


Loňský rok se stal jubilejním 85. rokem výroby autobusů ve Vysokém Mýtě. Nyní je Iveco Czech Republic, a. s. největším výrobním závodem značky Iveco Bus a minulý rok zde bylo vyrobeno rekordních 3 165 autobusů, tedy nejvíce v novodobé historii firmy. Rekordní výrobu a objednávky ovlivnila zejména poptávka po vozidlech Euro V a na konečném výsledku se významně podílely modely Crossway, kterých se v roce 2013 společně s modely Recreo a Crosway Low Entry vyrobilo 2 694 kusů, což představuje cca 85,1 % celkové produkce.

GRAF 1

Na jednání valné hromady Iveco Czech Republic, a. s., která se konala 17. března 2013 ve Vysokém Mýtě, byly schváleny finanční výsledky společnosti za rok 2013. Roční tržby dosáhly v roce 2013 objemu 13 348 mil. Kč, což představuje 20,32% nárůst oproti minulému roku. Zisk po zdanění dosáhl úrovně 1 041 mil. Kč oproti 951 mil. Kč v roce 2012.

GRAF 2

GRAF 3

Celkový prodej Iveco Bus dosáhl na trhu ČR 253 vozů. Mezi významné zákazníky, u nichž v roce 2013 uspěly autobusy Iveco Bus, se řadí například firma ICOM, díky které se autobusy z Vysokého Mýta vrátily na linky obsluhující město, v němž výrobní závod sídlí.

Na trhu Slovenské republiky dosáhl prodej autobusů Iveco Bus 189 vozidel. Mezi největší zákazníky v kategorii linkových autobusů, kteří se po několika letech vrátili ke značce Iveco Bus, patří firma Slovak Lines, jež objednala celkem 85  nových vozidel Crossway Low Entry.

Iveco Czech Republic, a. s. exportuje 93 % své produkce do zhruba 30 zemí světa. Mezi největší exportní trhy patřily v roce 2013 Francie (1 425 autobusů), Itálie (497 vozů), Německo a Rakousko (426 vozů) a Norsko (98 vozů). Dalších 77 autobusů se prodalo do Ruska a firma dodala autobusy i do zemí jako je Island, Uzbekistán nebo Albánie.

Rekordní čísla v tržbách, zisku, výrobě a prodeji jsou navíc spojena se získáním řady ocenění, které dokládají významné postavení společnosti v oblasti exportu, zaměstnanosti a kvality výroby. V prosinci 2013 získala společnost 3. místo v ocenění Exportér roku za růst exportu mezi léty 1993 a 2012, dlouhodobě patří i mezi první polovinu 100 nejvýznamnějších firem v České republice a výrobní závod ve Vysokém Mýtě získal loni bronzovou medaili World Class Manufacturing (WCM) za nastavení systému řízení výroby v souladu s nejlepšími světovými standardy.

V loňském roce úspěšně pokračovala řada školení a „on job“ tréninků v souladu se Strategickým plánem vzdělávání, který zaměřuje rozvoj zaměstnanců zejména na podporu zvýšení výkonu, integrity, týmové práce, klíčových manažerských dovedností a na technické a odborné znalosti zaměstnanců všech útvarů. K 31. 12. 2013 zaměstnávala společnost celkem 1 961 zaměstnanců, což je o 57 zaměstnanců více než v roce 2012, přičemž největší navýšení bylo zaznamenáno v kategorii výrobních dělníků.

GRAF 4

 Celkově se ve Vysokém Mýtě vyrobilo už více jak 116 tisíc autobusů a v roce 2015, kdy si Iveco Czech Republic, a. s. připomene 120. výročí od založení firmy, překoná pravděpodobně celkový počet vyrobených autobusů číslo 120 000.

 

 

Iveco OK

 

Iveco Bus je značkou skupiny CNH Industial N.V., celosvětového lídra v oblasti komerčních vozidel a investičních celků, s akciemi obchodovanými na newyorkské burze New York Stock Exchange a na italské burze Borsa Italiana v Miláně. Společnost Iveco Bus, která je významným hráčem v oblasti veřejné dopravy a patří mezi největší výrobce autobusů a autokarů v Evropě, navrhuje, vyrábí a prodává široký sortiment vozidel, která splňují veškeré potřeby veřejných i soukromých provozovatelů:

  • školní, meziměstské a turistické autokary
  • standardní a kloubové městské autobusy, včetně specializovaných verzí Bus Rapid Transit (BRT), s významným postavením v oblasti čistých technologií, jako jsou CNG a hybridy
  • minibusy pro všechny druhy osobní dopravy
  • podvozky pro karosářské společnosti

Iveco Bus zaměstnává více než 5 000 lidí a provozuje dva výrobní závody, jeden v Annonay ve Francii a druhý ve Vysokém Mýtě v České republice. Oba závody získaly v roce 2013 bronzovou medaili World Class Manufacturing (WCM), jenž je mezinárodní metodikou pro řízení výrobních procesů v souladu s nejlepšími standardy po celém světě.

Široká servisní síť Iveco Bus garantuje technickou podporu všude tam, kde jsou vozidla Iveco v provozu.

Další informace o firmě Iveco: www.iveco.com

Další informace o skupině CNH Industrial: www.cnhindustrial.com

Iveco Bus v České republice

Závod ve Vysokém Mýtě je největším výrobním závodem Iveco Bus. Společnost Iveco Czech Republic, a. s. navazuje na dnes již 85letou tradici výroby autobusů v tomto městě a na 119letou historii firmy založené Josefem Sodomkou. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již v druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů a je spojena s řadou úspěšných a dnes legendárních vozidel. Jedná se o řadu 706 RTO, ale i o další řady ŠM, ŠL, ŠD, 700 a 900. Na tyto úspěšné typy vozidel navázala vozidla řady Crossway – nejúspěšnější meziměstský autobus současnosti. Výrobní závod doposud vyrobil více než 15 000 vozidel Crossway. Výroba dále zahrnuje vozidla typu Crossway Low Entry, Line, POP a PRO a Urbanway s různými typy motorů v mnoha výrobních modifikacích vozidel.

Společnost, známá od roku 2007 jako Iveco Czech Republic, a. s., exportuje více jak 90 % své produkce do zhruba 30 zemí světa. Firma je významným zaměstnavatelem v regionu –v České republice generuje zhruba 3 000 pracovních míst přímo, a navíc vytváří další pracovní místa u svých tuzemských dodavatelů a umisťuje se v první polovině Czech TOP 100 nejvýznamnějších firem

 Iveco Czech Republic – Vysoké Mýto, 17. března 2014

 

IVECO CROSSWAY Ero VI

 IVECO  Crossway  2014 Euro VI, foto: Zdeněk Nesveda

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.