cz  Czech      uk  EN

Společnost Voyages Inglard převzala klíče od 120 000. vozu vyrobeného v závodě Iveco Czech Republic

 

Exif_JPEG_PICTURE

Francouzský dopravce Voyages Inglard, se sídlem v Aire-sur-la-Lys (v departmentu Pas-de-Calais v severní Francii), se dnes stal středem zájmu společnosti Iveco Czech Republic, a. s. ve Vysokém Mýtě, kde převzal klíče od 120 000. vozu – Crossway Pop – vyrobeného v tomto největším závodě na výrobu autobusů skupiny CNH Industrial.

DSC_8334

Slavnostní předání klíčů Olivieru Inglardndovi, foto: Zdeněk Nesveda

 Společnost Voyages Inglard, založená roku 1956, je rodinnou firmou, kterou od roku 1989 vede pan Olivier Inglard, představitel její druhé generace. Tato rozvíjející se společnost, která spojila další regionální dopravce (Made Tourisme, Voyages Moleux, a v nedávné době i Voyages Dumont), nyní vlastní flotilu čítající 180 vozů, z čehož 135 je určeno pro meziměstský provoz (80 % z nich je značky Iveco Bus) a 45 vozů tvoří turistické autobusy (včetně nejnovější generace Magelys Euro VI).

Úplně prvním vozem, který si zakladatel společnosti v roce 1956 pořídil, byl autobus Saviem vyrobený v jednom z výrobních závodů Iveco Bus v Annonay (v departmentu Ardèche).

Společnost Voyages Inglard, která denně přepraví přibližně 20 000 školáků, je největším dopravcem v Pas-de-Calais v oblasti školní dopravy.

Olivier Inglard, jenž je členem regionální skupiny Escapad a celonárodní skupiny Réunir (a jejím prezidentem v severním regionu), zde uvádí důvody, proč si vybral autobusy Crossway:

  • velmi dobré vztahy se společností SPL, prodejcem a servisním zástupcem Iveco Bus v Seclinu, která vlastní i několik servisních prodejen v Paříži, Péronne, Rouenu, Calais, Remeši a Châlons-en-Champagne, a která je dlouhodobě uznávaným specialistou na autobusy;
  • vysoká zůstatková hodnota a tudíž i možnost výhodného odprodeje vozů Iveco Bus;
  • vysoká spolehlivost nejnovějších vozů a také nižší spotřeba paliva, která je pro nové motory Euro VI charakteristická;
  • široká škála vozů Iveco Bus, jež umožňuje dopravcům racionalizovat vozový park a tím optimalizovat každodenní údržbu, zásoby náhradních dílů a školení zaměstnanců;
  • a samozřejmě také samotná kvalita vozu Crossway, u něhož si cestující cení komfortu a řidiči ergonomicky uzpůsobeného pracovního místa.

 Iveco Bus v České republice

Závod ve Vysokém Mýtě je největším výrobním závodem Iveco Bus. Společnost Iveco Czech Republic, a. s., navazuje na dnes již 87letou tradici výroby autobusů v tomto městě. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již v druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů a je spojena s řadou úspěšných a dnes legendárních vozidel. Jedná se o typ 706 RTO, ale i o další řady ŠM, ŠL, ŠD, 700 a 900. Na tyto úspěšné typy navázala vozidla Crossway – nejúspěšnější meziměstský autobus současnosti. Výrobní závod doposud vyrobil více než 24 000 vozidel Crossway. Výroba dále zahrnuje vozidla typu Crossway Low Entry, Line, POP a PRO a Urbanway s různými typy motorů v mnoha výrobních modifikacích vozidel. V tomto roce společnost oslavuje významné jubileum – 120 let od založení firmy Josefem Sodomkou.

 Iveco Bus

Iveco Bus je značka skupiny CNH Industial N. V., světového lídra v oblasti kapitálového zboží s rozsáhlými průmyslovými zkušenostmi, širokou škálou produktů a celosvětovou působností. Společnost Iveco Bus, která je významným hráčem v oblasti veřejné dopravy a patří mezi největší výrobce autobusů a autokarů v Evropě, navrhuje, vyrábí a prodává široký sortiment vozidel, která splňují veškeré potřeby veřejných i soukromých provozovatelů:

  • školní, meziměstské a turistické autokary,
  • standardní a kloubové městské autobusy, včetně specializovaných verzí Bus Rapid Transit (BRT), s významným postavením v oblasti čistých technologií, jako jsou CNG a hybridy,
  • minibusy pro všechny druhy osobní dopravy,
  • podvozky pro karosářské společnosti.

Iveco Bus zaměstnává více než 5 000 lidí a provozuje dva výrobní závody, jeden v Annonay ve Francii a druhý ve Vysokém Mýtě v České republice. Oba závody získaly v roce 2013 bronzovou medaili World Class Manufacturing (WCM), což je mezinárodní metodika pro řízení výrobních procesů v souladu s nejlepšími standardy po celém světě.

Široká servisní síť Iveco Bus garantuje technickou podporu všude tam, kde jsou vozidla Iveco v provozu.

 TZ: Iveco Bus

Další informace o firmě Iveco Bus: www.ivecobus.cz

Další informace o firmě Iveco: www.iveco.cz

Další informace o skupině CNH Industrial: www.cnhindustrial.com

 

 

dekra_skola MM

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.