cz  Czech      uk  EN

Mobilita budoucnosti, konference na veletrhu EUROTRANS 2013

Před zahájením veletrhu Eurotrans proběhnou kulaté stoly s šesti tématy (financování dopravní infrastruktury; udržitelná mobilita; nákladní doprava; bezpečnost provozu pozemní dopravy; výstavba, údržba a opravy dopravní infrastruktury; dopravní telematika).

Závěry kulatých stolů budou prezentovány první den veletrhu. První den ještě zazní přednášky na téma e-mobility v městské dopravě, eBusů a alternativních paliv. Na středu jsou zatím plánovány bloky s tématy garážové a servisní techniky, kombinované dopravy a logistických center. Dopoledne by měla proběhnout přednáška o alternativních energiích a použití setrvačníku v pohonu automobilu. Třetí den konference je rozdělen na dvě části. První je věnována vysokorychlostním železnicím v podmínkách České republiky, druhá pak dopravě v Jihomoravském kraji. Pořadatelem konference jsou Veletrhy Brno, odbornými partnery pro jednotlivé části jsou například Centrum dopravního výzkumu, Regionální hospodářská komora Brno, KORDIS, ČVUT, Univerzita Pardubice nebo portál proelektrotechniky.cz.

Během veletrhu Eurotrans proběhne také konference Brno Safety, kterou znají návštěvníci dřívějších ročníků automobilových veletrhů v Brně. Konferenční prostor bude umístěn přímo v hale G2, což umožňuje vystavovatelům i návštěvníkům snadný přístup na všechny části programu.

 Elektrobus SOR v Brně na MSV 2012, foto: Zdeněk Nesveda

Rychlostní vlaková souprava Stadler společnosti LEO Express, foto Zdeněk Nesveda

 Informace k prvnímu a třetímu dnu konference EUROTRANS

Konference Mobilita budoucnosti začíná dostávat konkrétnější obrysy, více už víme o prvním a třetím dnu. Před zahájením konference proběhnou kulaté stoly, samotné zahájení proběhne 8. 10. v hale G2. Ještě 8. 10. 2013 mohou účastníci navštívit seminář Elektrické autobusy pro město. Ve čtvrtek se bude jednat o možnostech vysokorychlostních železnic v ČR a o možnostech dopravy v Jihomoravském kraji.

Program konference budeme průběžně doplňovat  a zpřesňovat.

TZ: BVV

ilustrační foto SIEMES VELARO – Siemens

 „EUROTRANS VELETRH OBCHODNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ“

informace o veletrhu EUROTRANS 2013, klik a jsi tam!

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.