cz  Czech      uk  EN

Mercedes Travego – Vlajkové lodi a flotily

Osvědčený recept, jak podpořit úspěch dopravní společnosti, je vytvořit image prostřednictvím flotily autobusů prestižní, nejlépe však jedné značky. Že to funguje ve vztahu k zákazníkům, o tom není pochyb. Pro příklady není třeba chodit daleko, stačí se jen rozhlédnout. Inspirací pro napsání tohoto článku bylo setkání se zástupcem obchodního oddělení Mercedes a jednatelem cestovní kanceláře JV Tour na posledním ročníku výstavy GO v Brně v jejich společné expozici.

Vystavený Mercedes Travego „ Safety Edition“ byl totožný s tím, který získal v loňském roce ocenění „Coach of the Year 2010“. Ing. Karel Tichánek z obchodního oddělení Mercedes – Benz, EvoBus Bohemia s.r.o. společně s majitelem olomoucké cestovky JV Tour Jiřím Vybíralem se shodují na tom, že nejdůležitější je zákazníkům poskytnout maximální bezpečí a komfort. Karel Tichánek odpovídá v tomto smyslui na dvě otázky naší redakce.

Turistické autobusy Mercedes – v čem spatřujete jejich největší přednosti ?

Zájezdové autobusy Mercedes-Benz jsou nabízeny ve dvou třídách, a to Bussines class a v třídě First class. V třídě Bussines class: MB Tourismo RHD v délkách 12m, 13m, 14 m s obsaditelností 49-59 míst pro cestující. Je to autobus s vynikajícím poměrem mezi výhodnou pořizovací cenou, vysokou úrovní komfortu a nízkými provozními náklady. Vozidlo je standardně dodáváno včetně WC, kuchyňky, klimatizace, audio-systému a integrovaného informačního systému, poskytujícího prostřednictvím displeje na palubní desce informace o aktuálním provozním stavu vozidla. Na přání možno dodat ložnici řidiče a další doplňky.

V třídě First class: MB Travego RHD v délkách 12m, 13m, 14 m s obsaditelností rovněž 49-59 míst pro cestující. Vlajková loď autobusové flotily Mercedes-Benz poskytuje nejvyšší stupeň komfortu. Vozidlo standardně dodáváno včetně WC, kuchyňky, klimatizace, audio-systému a integrovaného informačního systému, poskytujícího prostřednictvím displeje na palubní desce informace o aktuálním provozním stavu vozidla. Na přání možno dodat ložnici řidiče,navigační systém a couvací kamery vč. panoramatické kamery v přídi.

Zájezdová vozidla Mercedes-Benz patřila vždy k nejbezpečnějším ve své době. Inovativní elektronické pomocné systémy (ABS,ESP, BA, DBL, ABA. SPA apod.) přispívají k tomu, že zájezdové autobusy Mercedes-Benz se staly ještě bezpečnějšími. Není náhodou, že vozidlo Mercedes-Benz Travego dostalo ocenění Safety Coach pro nejbezpečnější zájezdový autobus na světě. Bezpečnost cestujících, průvodce a řidiče má u Mercedes-Benz nejvyšší prioritu. Bezpečnost proto stojí důsledně v centru technického vývoje vylepšení a novinek. Zájezdová vozidla Mercedes-Benz poskytují vysoký komfort pro cestující. Jejich vysoce kvalitní výbava poskytuje komfort cestování nejvyšší třídy. Rozsáhlý program výbavy umožňuje nakonfigurovat vozidlo podle individuálního přání. Tím je již při koupi zajištěno maximum hospodárnosti.

Blíží se hlavní turistická sezóna – jak velké jsou ještě šance si autobus včas objednat a koupit?

Společnost EvoBus (výrobce a prodejce značky Mercedes-Benz a SETRA) má dostatek výrobních kapacit v Evropě a také v Severní a Latinské Americe,takže ani v období maximální potávky (období hospodářského růstu), nebyly dodací lhůty delší než 4 měsíce.Dále disponujeme evropským skladem vozidel Mercedes-Benz v Mannheimu a v případě rychlé poptávky můžeme zákazníkovi nabídnout některé z těchto skladových vozidel. V současné době máme dodací lhůty v rozmezí od 3,5 – 4 měsíců.

Vlajkovou lodí CK JV – Tour se před nedávnem stal právě vystavený Mercedes Travego – „Safety Edition“, který je již pátým vozem stejné značky ve společnosti, možná právě to je jeden z těch dobrých příkladů, jak lze stavět prestiž firmy s pomocí osvědčené značky autobusu. Pochopitelně, není to jednoznačný recept na úspěšnost, ale určitě dobrý příklad, že lze úspěšně podnikat v autobusové dopravě i daleko od centra. Cestovka JV – Tour využívá svoji flotilu převážně v incomingové turistice, avšak běžně i pro potřeby českých turistů za běžné ceny, úspěšně právě vstoupila již do své 21.sezóny, a to také o mnohém vypovídá.

Závěrem jenom ještě několik postřehů.

Mercedes jasně opírá svoji úspěšnost nejen o tradice, ale hlavně o současnou kvalitu, komfort a bezpečnost svých vozů, ze které jednoznačně těží i jejich zákazníci při poskytování dopravních služeb. Zaujala nás myšlenka, kdy Mercedes doslova říká: „Buďte vybíraví, sestavte si svoje Travego“ a dává k dispozici na výběr ze tří druhů podvozků v sériovém provedení s obsaditelností 51 – 59 míst, motory o výkonu 315 – 350 kW a katalog s neuvěřitelně širokým spektrem možností vybavení.

Zdroj: EvoBus s.r.o., CK JV – Tour
Foto: JV – Tour
Odpovědi: Ing. Karel Tichánek – Mercedes
Text: Gren Pear Tip
Zdeněk Nesveda

Aktualizováno 7.6.2012

 

 Mercedes Travego Safety Edition  –  JV TOUR 2012

 

 Mercedes Travego Safeaty Edition video

Komentáře uzavřeny.