cz  Czech      uk  EN

Mercedes dodá dalších 80 autobusů na mistrovsví světa ve fotbale v Brazílii

FIFA World Cup 2014 se blíží. Hlavní města v Brazílii se připravují na nové projekty v oblasti infrastruktury a obnovování vozového parku. Počítá se s mimořádným nárůstem dopravy během této významné sportovní události. Dceřiná společnost Daimler Mercedes-Benz v Brasilii získala prestižní zakázku na dodání celkem osmdesáti autobusů Mercedes-Benz. Ty jsou vybaveny ekologicky šetrnou technologie BlueTec .

 

 Mercedes-Benz  BRT  Brazil ,  Foto: Daimler Mercedes-Benz /kliknutím se zvětší/

 V rámci projektu „VIP transport Urbano“ ve městě São Paulo dodal nedávno Mercedes do Brazílie   již 30 nových nízkopodlažní kloubových autobusů typu O500. Až 23 metrů dlouhé, kloubové autobusy přepraví najednou i 200 cestujících. Zajišťují dostatečně komfortní a pohodlnou dopravu i na větší vzdálenosti. Plně nízkopodlažní modely umožňují pohodlný bezbariérový nástup na autobusových zastávkách. Kloubové autobusy Mercedes-Benz jsou optimálně nejlepším řešením pro potřeby systémů  Bus Rapid Transit (BRT), pro ně je zde vybudovaná síť samostatných autobusových pruhů, které tak umožňují rychlou osobní dopravu v  přelidněných městech.

 FIFA World Cup 2014

„Zejména v Brazílii je taková dopravních koncepce v rámci významné sportovní události z ekonomického pohledu zajímavá. Devět z dvanácti měst, kde se bude Světový pohár hrát, mají již  zavedený takový systém, „ říká Hartmut Schick, ředitel Daimler Buses, a ještě dodává:“ Je to výhodný obchod:  Penetrace do BRT systémů autobusů  Mercedes-Benz  v Brazílii je dnes již asi 70 procent. „

TZ: EvoBus

 

reklama:

 

„EUROTRANS VELETRH OBCHODNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ“ 

INFORMACE O  DOPRAVNÍM VELTRHU  EUROTRANS 2013

Tagy: , , , , ,

Komentáře uzavřeny.