cz  Czech      uk  EN

Mercedes – Benz dodá v příštím roce 500 podvozků pro BRT v Brazílii

Jedno z dvanácti míst mistrovství světa ve fotbale v roce 2014 je velké metropolitní město Belo Horizonte v jihovýchodní Brazílii, které se připravuje na nárůst městské osobní dopravy v příštím roce. To je také jeden z hlavních důvodů proč dopravní společnosti v novém systému Bus Rapid Transit ( BRT ) “ MOVE “ investují do 500 nových autobusových podvozků Mercedes – BenzDaimler dceřiná společnost Mercedes – Benz  Brasil bez odkladů zahájil dodávky objednaných podvozkových částí  pro autobusy, jenž včas doplní autobusové flotily  systému BRT  již v prvním čtvrtletí roku 2014.

Do třetího čtvrtletí l letošního roku Daimler, autobusová divize prodal 14.400 kusů jednotek v Latinské Americe. Jedná se o navýšení o 17 procent tržeb, v porovnání s výsledky předchozích let, na výsledky růstu poptávky mají mimo jiné vliv i připravované významné události World Soccer Cup v roce 2014 a olympijské hry  v roce 2016 v Brazílii.

Hartmut Schick , ředitel Daimler Buses : „Jsme rádi, že se významně podílíme na růstu  dopravy v Brazílii s našimi autobusy Mercedes – Benz. Dopravní společnosti v místech mistrovství světa se spoléhají na moderní dopravní systémy BRT na straně jedné a na druhé straně také na autobusy z našeho portfolia „ Schick dále říká: „Naše městské autobusy  Mercedes – Benz  jsou zastoupeny takřka v 70 procent systémů BRT v Brazílii. Výrazně tak přispíváme, k realizaci koncepce udržitelné mobility v městském prostředí.

Pětset autobusů s podvozky  Mercedes – Benz bude nasazeno ve 23 km dlouhém BRT systému „Move“, který bude disponovat více než třemi dílčími  trasami se  40 zastávkámi . Podle odhadů místní dopravní společnosti  “ BHTrans “ ( Empresa de Transportes e TRANSITO de Belo Horizonte), v systému  BRT množství přepravených osob se bude pohybovat kolem 700 tisíc cestujících denně. Doba jízdy,  mezi jednotlivými  body v celém systému je možné zkrátit v průměru o 45 procent.  Výsledků bude dosaženo díky vedení BRT v oddělených autobusových pruzích.

TZ: Daimler

 

Komentáře uzavřeny.