cz  Czech      uk  EN

Mercedes-Benz Citaro pro Budapešť

První 56 autobusů Mercedes-Benz Citaro bylo dodáno 30. dubna 2013 do Budapešti. Till Oberwörder, vedoucí prodeje, marketingu a poprodejních služeb Daimler Buses, slavnostně předal vozidla za přítomnosti maďarského premiéra Viktora Orbána, primátora Budapešti Istvána Tarlósa, generálnímu řediteli budapešťského dopravního centra Dávidu Vitézymu a pánům Matyáši Dósovi a Peteru Szepesimu, provozovatelé soukromé autobusové společnosti VT Transman GmbH.

 

 

První vozidla Mercedes Citaro pocházejí z dodávky celkem 159 kusů, kterou v listopadu loňského roku podepsaly úřady města Budapešť, které chtějí atraktivní veřejnou dopravu na nejvyšší evropské úrovni. Druhá generace autobusu Mercedes Citaro je svou koncepcí jeden z nejmodernějších městských autobusů, které jsou dnes k dispozici na trhu. Kromě toho je Mercedes Citaro nejúspěšnější městský autobus všech dob. Důvěru zákazníků jasně vyjadřuje více než 33.000 prodaných kusů za pouhých 14 let.

 

Kompletní objednávka se skládá z 80 sólo a 79 kloubových vozidel nové generace Mercedes Citaro s Mercedes-Benz BlueTec technologii, která plní emisní normu výfukových plynů EEV. Nízká podlaha autobusů usnadňuje cestování starším osobám a osobám s omezenou pohyblivostí, vozidla jsou vybavena i bezbariérovým přístupem. Monitorování prostoru pro cestující a okolí vozidla zvyšuje bezpečnost a také je ve vysoké míře prevencí proti vandalismu, poškození vozidla či násilným útokům proti řidiči nebo spolucestujícím.

TZ : EvoBus Bohemia

BusPress: o autobusech Mercedes-Benz

 

VIDEO: MERCEDES-BENZ NEW CITARO

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.