cz  Czech      uk  EN

MARCOPOLO vyrobil exkluzivně luxusní autokary pro Catedral Turismo

MARCOPOLO brazilská karosářská legenda ve stavbě autobusů dokončil zakázku pro významného, prestižního zákazníka, dopravní společnost ze západní Brazílie Catedral Turismo. Na podzim  letošního roku předal MARCOPOLO dopravní agentuře devatenáct luxusně „vyvoněných“autobusů Paradiso.  Dvanáct autokarů model Paradiso Double Decker 1800 a sedm z Paradiso Low Driver 1600, které bude dopravce bude převážně využívat  pro provoz na mezinárodních a tuzemských linkách, ale také pro turistické účely a na turné významných brazilských umělců. Dva typy G7 DD 1800 byly speciálně připraveny pro potřeby turné známých osobností, jako jsou například  populární  brazilští zpěváci  Gustavo Lima a duo João Bosco a Vinícius

Paradiso jsou synonymem komfortu a pohodlí pro cestující. Nejnovější konstrukce sedadel má čalounění ze speciální pěny (visco elastické) v oblastech hlavy a krku, dále jsou vybaveny trnoži pro nohy se systémem pro nastavení jejich polohy a širšími a měkčími područkami.  Aktivační systémem sklopných sedadel nabízí pět různých poloh s praktickým, citlivým ovládáním.

Oba modely autokarů Paradiso 1800 DD a 1600 LD jsou navrženy v nápadně „odvážném designu“, s panoramatickým výhledem bočního i čelního prosklení, které řidiči i posádce umožňuje maximálně dobrý výhled. Vnitřní osvětlení v prostoru pro cestující LED systém s nepřímým dopadem světla vytváří příjemné a sofistikované prostředí. LED osvětlení s dotykovou aktivací společně s ovládáním  individuální klimatizace se nachází nad každým sedadlem, včetně konektoru pro sluchátka a ovládání hlasitosti, které jsou integrovány do horního panelu.

Technické parametry Paradiso Double Decker 1800

MARCOPOLO

Příběh jednoho z nevětších výrobců autobusů na světě s produkcí 32 000 vozidel za rok, jenž funguje v devíti zemích s více než 20 000 zaměstnanci, se začíná psát v roce 1949.  Původní název spojený s příběhem cestujících  Caxias do Sul, Rio Grande do Sul, se jménem Nicola & Cia Ltda, se záhy mění, po uvedení nového úspěšného modelu autobusu „MONACO“ na trh v roce 1971, na dnešní světově známou značku MARCOPOLO SA. Za 64 let své působnosti společnost MARCOLO vyprodukovala neuvěřitelných 400 tisíc autobusů!

BusPress: Zdeněk Nesveda

Zdroj: Marcopolo

Foto: Diego Moreira Vieira

Video: MARCOPOLO světový výrobce autobusů

BusPress: o MARCOPOLO jsme již napsali, klik a jste tam! 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.