cz  Czech      uk  EN

Luxemburg a MAN spolupracují na MHD bez emisí!

Společnosti Voyages Emile Weber, Losch Luxembourg a MAN Truck & Bus podepsaly dohodu o partnerství při vývoji konceptu bezemisních vozidel ( foto: MAN)

Společnosti Voyages Emile Weber, Losch Luxembourg a MAN Truck & Bus podepsaly dohodu o partnerství při vývoji konceptu bezemisních vozidel ( foto: MAN)

Společně pro životní prostředí a pro lidi: Voyages Emile Weber, Losch Luxemburg a MAN spolupracují na MHD bez emisí

 

Pevné partnerství uzavřely pro vývoj alternativních pohonů společnosti Voyages Emile Weber, jeden z největších autobusových dopravců v Lucembursku, Losch Luxembourg, importér ze skupiny Volkswagen a největší obchodní skupina Lucemburska, a MAN Truck & Bus. Společně chtějí napomoci využívání bezemisních městských autobusů.

 

  • Společnosti Voyages Emile Weber, Losch Luxembourg a MAN Truck & Bus podepsaly dohodu o partnerství při vývoji
  • Spolupráce při vývoji konceptu bezemisních vozidel s optimalizovanými náklady TCO
  • Nasazení čtyř bateriových elektrobusů v městském linkovém provozu

 

Společnosti Voyages Emile Weber, Losch Luxembourg a MAN Truck & Bus podepsaly dohodu o partnerství při vývoji foto: MAN)

Společnosti Voyages Emile Weber, Losch Luxembourg a MAN Truck & Bus podepsaly dohodu o partnerství při vývoji foto: MAN)

 

Lucemburk dává jasně na vědomí

Od roku 2020 chce stát naplňovat cíl bezemisního provozu v městském provozu a nebude již pořizovat žádné autobusy se současným pohonem. Proto se nyní rozhodl jeden z největších dopravců v zemi, Voyages Emile Weber, že se bude aktivně spolupodílet při vývoji inovativních pohonů městských autobusů. Z toho důvodu podepsali zástupci firmy dohodu se společnostmi MAN Truck & Bus a Losch Luxembourg o založení partnerského vývojového projektu.

Cíl této spolupráce v oblasti elektromobility spočívá ve snaze dosáhnout bezemisního konceptu vozidla s optimalizovanými náklady TCO. V rámci spolupráce jsou mimo jiné plánovány workshopy zaměřené na požadavky na elektrobusy. Dále, s cílem získat oboustranné zkušenosti, budou do vozového parku Emile Weber nasazeny čtyři bateriové městské elektrobusy. Tyto 12metrové vozy budou napájeny v depu prostřednictvím zásuvky CCS (Combined Charging System).

„Očekáváme, že budeme moci při vývoji našich řešení e-mobility profitovat z praktických zkušeností dopravce Voyages Emile Weber“, komentoval Stefan Sahlmann, Head of Product Marketing City Bus & Transport Solutions ze společnosti MAN Truck & Bus. „Obzvlášť důležité jsou pro nás poznatky z nasazení autobusu v běžném provozu všedního dne. MAN má snahu zákazníkům nabídnout ekonomicky únosná a vyzrálá dopravní řešení. Praktické testování je proto nezbytné.“  

V souladu se svým plánem eMobility Roadmap plánuje MAN start sériové výroby koncem roku 2019. MAN Truck & Bus má díky dlouholeté zkušenosti s elektrifikovanými pohony a komponenty z vozidel MAN Lion´s City Hybrid nejlepší předpoklady k tomu, aby poskytl dopravním podnikům i v oblasti elektrobusů pro praxi vhodná a efektivní řešení. MAN přitom vsází na modulární koncept, při kterém je možné zvolit si počet úložných modulů energie dle potřebného dojezdu a kapacity cestujících.

Firma Voyages Emile Weber se již po pět generací věnuje osobní dopravě, nejprve kočáry, později autobusy. Dnes flotila firmy čítá 450 vozidel – od minibusů přes vozy taxi až po luxusní zájezdové autobusy. Oblasti zájmu společnosti Voyages Emile Weber nejsou zaměřeny jen tradičně, ale sledují rovněž budoucí inovativní trendy. Osobní doprava na městských linkách, cestovní agentura s flotilou zájezdových autobusů, jež jsou udržovány na špičkové úrovni dle motta „cestovat prvotřídně“, a dále služby jako webtaxi, které jednoznačně svědčí o orientaci na budoucnost, to vše patří do firemního portfolia. Dlouholeté partnerství firmy s importérem Losch Luxembourg, založené na důvěře, pak představuje pro úspěch v nové oblasti alternativních pohonů ideální kombinaci.

TZ: MAN Truck & Bus

 

Stálá rubrika MAN Truck & Busna portálu BusPress. čtěte zde…

 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: , , , , ,

Komentáře uzavřeny.