cz  Czech      uk  EN

MAN přichází se 100% elektrickou variantou autobusů!

V průběhu vývoje eBusu předvedl MAN Truck & Bus na letošním veletrhu IAA Nutzfahrzeuge mimo jiné koncept modulárního vozidla v podobě kloubového elektro-autobusu.

V průběhu vývoje eBusu předvedl MAN Truck & Bus na letošním veletrhu IAA Nutzfahrzeuge mimo jiné koncept modulárního vozidla v podobě kloubového elektro-autobusu.

Mnichovské události: MAN, SWM a MVG uzavřeli inovační partnerství polečnosti Stadtwerke München (SWM), Münchner Verkehrsgesellschaft (MVG) a MAN Truck & Bus budou spolupracovat v otázkách emisní svobody.

 V návaznosti na snahy měst snižovat emise produkované městskou hromadnou dopravou na minimum se MAN Truck & Bus již léta zabývá alternativními pohony městských autobusů. Pro dosažení dalšího pokroku v oblasti eMobility uzavřel nyní výrobce užitkových vozidel inovační partnerství se společnostmi Stadtwerken München a Münchner Verkehrsgesellschaft. Obě hrají již léta aktivní roli ve vývoji alternativních pohonů pro užitková vozidla, a to prostřednictvím například testovacích provozů prototypů vozidel v každodenním mnichovském provozu. Tato dlouholetá angažovanost je významně podtržena skutečností, že již v roce 1972 byl během Olympijských her v Mnichově nasazen do provozu elektrobus značky MAN.

V rámci této vzájemné spolupráce chtějí partneři posunout kupředu vývoj městských autobusů s alternativním pohonem. Partnerství začíná již při definování požadavků a možných konceptů vozidel. Naplánovány jsou k tomu účelu mimo jiné společné workshopy, při kterých SWM a MVG mohou dodat jakožto dopravci svoje odborné posudky. Výsledky těchto výměn informací vyústí v MAN do plánovaného vývoje prvních prototypů vozidel s elektrickým bateriovým pohonem. V roce 2019 budou moci být tyto autobusy poprvé nasazeny do testovacího provozu na linky MGV v Mnichově, aby si vyzkoušely nasazení v reálných podmínkách městského linkového provozu.

Ingo Wortmann, jednatel za úsek dopravy společnosti SWM a šéf společnosti MVG k tomu uvedl: „Elektrobusy jsou naším cílem. Ve střednědobém horizontu chceme opustit diesel, abychom byli nezávislí na ropě a abychom byli o další kousek příznivější pro životní prostředí. Naše inovační partnerství s MAN je dalším krokem na této cestě. Abychom dopomohli elektrobusům se prosadit, potřebujeme financovatelná vozidla zralá pro sériovou výrobu, která bychom mohli hospodárně provozovat. Stručně řečeno, elektrobus se musí dát srovnat s dieselovým autobusem. Proto je smysluplné, když provozovatel, jako jsme my, který chce a musí nabízet maximum městské dopravy s bohužel úzce ohraničeným rozpočtem a výrobce vozidel spolupracují tak těsně, jak jen to jde. Z těchto důvodů mám radost zespolečného projektu s MAN.“

„Naši kolegové z oblasti prodeje odhadují, že MAN v roce 2030 bude prodávat 60 % městských autobusů s čistě elektrickým pohonem“, zdůrazňuje Dr. Götz von Esebeck, vedoucí oddělení eMobility ve společnosti MAN Truck & Bus význam elektrického pohonu. „S jistotou nastane něco jako převrat či bod zlomu, od kterého se trh razantně změní. Bude to podporovat i oblast osobních vozidel, pro kterou již existují jasné vyhlášky pro rychlejší chod. Jednoho dne již pro občana nebude přijatelné, aby autobus či nákladní vůz nebyl elektrický, když všechna ostatní vozidla elektrická jsou.“ Strategie eMobility Roadmap od MAN předpokládá odstartování sériové výroby čistě elektrických autobusů na konci roku 2019.    

  TZ: MAN Truck & Bus

RUBRIKA MAN NA BUSPRESS – čtěte ZDE

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.