cz  Czech      uk  EN

Londýnské autobusy začaly ukazovat online údaje o dopravním provozu

 

britain-983353_1280Londýn je jednou z evropských metropolí, které průběžně naplňují koncept smart city. Důležitá oblast, které je v této souvislostí věnována pozornost, jsou užitečné informace o dopravě, které pomohou významně usnadnit každodenní život Londýňanů. Vedle otevřených dat z oblasti dopravy, která dnes využívá kolem pěti set uživatelských aplikací, přišel městský organizátor dopravy Transport for London (TfL) v srpnu 2016 s další novinkou: Prostorná záď tradičních městských patrových autobusů začne být využívána pro digitální panely zobrazující v reálném čase informace o dopravním provozu ve městě.

První zkušební využití lze nyní vidět na některých autobusech na lince 344, spojující stanice Clapham Junction na předměstí Londýna a nádraží Liverpool Street v centru města. Přistoupeno k němu bylo na základě pozitivních ohlasů na podobné digitální informace, umístěné na zkoušku na malých panelech na střechách některých londýnských vozů taxi.

Dodavatelem řešení pro londýnské autobusy je společnost Equitech IT Solutions, která využívá navigační systém GPS pro přesné a aktuální informace o dopravě. Informace jsou získávány se sítě proměnlivých ukazatelů dopravní telematiky Variable Message Sign. Těch je dnes v Londýně přes 130 a formou jednoduchých slovních a číselných informací či doporučení průběžně informují motoristy o aktuálním stavu městského provozu a způsobu, jak se pokud možno vyhnout dopravním kongescím. Tato síť je nepřetržitě plněna daty z dopravního dispečinku TfL.

Od podzimu 2016 by se měl tento systém rozšířit i na další autobusovou linku č. 415 mezi stanicemi Tulse Hill a nádražím Liverpool Street. V případě úspěchu se bude dále rozvíjet.

redakce Proelektrotechniky.cz

logo proelektrotecniky OK

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

PRAHA TIP

PRAHA TIP, portál plný zajímavých informací nejen o dopravě – WWW.PRAHA-TIP.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.