cz  Czech      uk  EN

Leo Express hlásí za prosinec poprvé černá čísla!

LEO_ express_ Praha5

Více než sto tisíc přepravených pasažérů a poprvé dosažení černé nuly – to je bilance hospodaření společnosti LEO Express za prosinec 2015. Dopravce tak dále zlepšuje své hospodaření i přes nepříznivé podmínky na trhu Praha – Ostrava a expanduje dále do zahraničí.

Expanze Leo Express pokračuje

„Příjmy z provozu vlakových jednotek a návazných autobusů převýšily nejen samotné přímé provozní náklady, čehož jsme dosáhli již půl roku po spuštění provozu, ale také náklady na odpisy a úroky z přijatých bankovních úvěrů. Růstu v tržbách za jízdenky o 35 – 40% jsme dosahovali po celý rok 2015, v prosinci jsme po spuštění nového jízdného řádu s navýšením počtu spojů do Zlína, a po zavedení nových zastávek Kolín, Prešov a Zábřeh na Moravě přepravili více než sto tisíc pasažérů. Co nás hodně těší je rekordní počet přepravených dětí v našem novém dětském oddílu, kde jsme přepravili více než 10 tis dětí od jeho spuštění v listopadu.,“ vysvětluje Peter Koehler, CEO LEO Express pro střední a východní Evropu.

LEO Expressu rostl od začátku roku počet cestujících stabilně ve všech cestovních třídách i tarifech. Za celý rok společnost přepravila téměř 1,1 mil cestujících. Společnost dnes provozuje vlakovou a autobusovou dopravu v Česku, Polsku, na Slovensku a Ukrajině. Plánuje dál expandovat do Německa a Rakouska.

Expanze se bude týkat autobusové i vlakové dopravy, a to jak v komerční tak závazkové oblasti. Cílem je další růst o 30 až 40% pro rok 2016.

LEO Express a. s.

je soukromý dopravce, který od roku 2012 přepravuje cestující novými švýcarskými vlaky na páteřních linkách v Česku a na Slovensku. Dopravce provozuje také síť návazných autobusových linek do Zlína, Českého Krumlova, Polska a na Ukrajinu. Společnost LEO Express již od poloviny roku 2013 dosahuje kladného provozního výsledku hospodaření, tedy nejrychleji ze všech soukromých dopravců v Evropě. V prosinci 2015 ohlásila první měsíc v černých číslech. Zakladatelem a generálním ředitelem společnosti je Leoš Novotný. CEO pro střední a východní Evropu je Peter Koehler. Více o LEO Express na www.le.cz

TZ: Leo Express

ilustrační foto: Zdeněk Nesveda – BusPress

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY PRO VEŘEJNOU DOPRAVU – WWW.ANVITRADE.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ – WWW.CZECHBUS.CZ

KHMC2X

KHMC VÝROBCE AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.