cz  Czech      uk  EN

Komu se nelení, tomu se zelení! 2 x tolik odjezdů autobusů FlixBus z Florence

FlixBus v létě vypravuje z Florence dvakrát více odjezdů autobusů než vloni, nejvíc se jezdí do Brna, Berlína a Vídně

  • Florenc jako důležitý dopravní uzel v rámci Evropy, FlixBus vypravuje přes 1600 odjezdů týdně
  • Vloni ve stejném období vypravoval 750 odjezdů týdně
  • Nejdelší přímý spoj z Prahy do Bukurešti v Rumunsku 1352 km

Praha, 3. července 2018 – Pražské nádraží Florenc je jedním z klíčových dopravních uzlů autobusového dopravce FlixBus ve střední Evropě. Týdně odsud odjíždí na 1600 zelených autobusů, což je meziročně dvakrát více. Nejvíce jich míří do českých regionů, Polska a Německa. Nejčastějšími destinacemi cestujících z Prahy je Brno, Berlín a Vídeň. Nejdelší přímý spoj jede do rumunské Bukurešti.

 

FlixBus v na AN Praha Florenc

 

„Nádraží v Praze na Florenci patří mezi naše nejdůležitější dopravní uzly ve střední Evropě. Týdně odsud vypravíme přes 1600 odjezdů zelených autobusů, což je dvakrát více než vloni v létě. S tím souvisí samozřejmě i rostoucí nabídka dostupných destinací pro české cestovatele,“ uvádí Martina Čmielová, tisková mluvčí společnosti FlixBus v České republice. Hlavní město Praha bylo do sítě zeleného dopravce přidáno v roce 2015.

Více než třetina spojů dopravce míří z karlínského nádraží do českých regionálních měst. V současné době staví autobusy FlixBus celkem v 45 českých městech, z toho je 37 měst pod 80 tisíc obyvatel, včetně 20 měst pod 20 tisíc obyvatel. S důležitými administrativními i obchodními centry tak propojuje i menší města jako Telč, Třeboň, Uherský Brod, Louny, Horní Planá, Benešov nebo Soběslav.

Nejdelší přímé spojení autobusem z Prahy: 1352 km do Bukurešti

Dvě třetiny zelených autobusů vyjíždějících z Florence míří do zahraničí, zhruba 15 procent spojů k našich západním sousedům do Německa a srovnatelně do Polska. Nejčastějšími cílovými destinacemi jsou letos Brno, Berlín a Vídeň. Kromě sousedních států je možné zakoupit jízdenky na přímá spojení do zemí západní a severní Evropy jako Dánsko, Belgie, Nizozemsko, Francie a Švýcarsko. Pro letní turistickou sezónu jsou pak vítaná přímá autobusová spojení mezi Prahou a Itálií, Chorvatskem nebo Rumunskem.

Vůbec nejdelší spojení dálkovým autobusem přímo z Prahy v nabídce FlixBusu najdete právě do rumunské Bukurešti. Cestu dlouhou 1352 km do hlavního města Rumunska urazí zelený autobus s povinnými přestávkami za 23 hodin. Cena jízdenek mezi Prahou a Bukureští začíná na 1 129 Kč.

„Pro tak dlouhé cesty je nezbytné, aby byl autobus vybaven nejmodernějšími prvky z hlediska bezpečnosti i pohodlí. Zákazníci u nás najdou spoustu místa pro nohy i zavazadla, polohovatelné sedačky, které je možno vysunout do stran, bezpečnostní pásy, funkční toaletu, klimatizaci i kvalitní Wi-Fi,“ doplňuje Martina Čmielová.  

TZ: FlixBus

.

FlixBus - BusPress

.

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.