cz  Czech      uk  EN

Žlutí i zelení již pozítří na stejných vnitrostátních linkách!

Žlutý Irizar PB na podvozku Volvo společnosti RegioJet (ilustrační foto: Zdeněk Nesveda)

Žlutý Irizar PB na podvozku Volvo společnosti RegioJet (ilustrační foto: Zdeněk Nesveda)

 

Již pozítří začne konkurenční zápas mezi žlutými a zelenými na vnitrostátních autobusových linkách. Domácí RegioJet ve žlutém vyfasoval silného zahraničního soupeře FlixBus v zelených dresech, který se bez zaváhání posadil na jeho nejlukrativnější tuzemské linky, jako je například, Praha – Brno, České Budějovice, Karlovy Vary a další, celkem se jedná pro začátek o 17 cílových měst.

 

FlixBus, zelená patrová S 431 DT dopravce Blaguss ze Slovenska ( ilustrační foto: Zdeněk Nesveda)

FlixBus, zelená patrová S 431 DT dopravce Blaguss ze Slovenska ( ilustrační foto: Zdeněk Nesveda)

 

FlixBus tím plní již dříve avizovaný záměr o napojení sítě svých zahraničních linek na vnitrostátní linky v Čechách. To také uvádí v tiskové zprávě, kterou jsem uveřejnil 11.8. Praha by se pro FlixBus měla v budoucnu stát významným centrálním dopravním uzlem, přestupní bod pro cesty ze západu na východ a obráceně. Do jaké míry budou změny vnímat zákazníci RegioJetu, ale i dalších zavedených společností jako například Eurolines se necháme překvapit.

Po liberalizace dopravy v Německu, která tam jasně odstartovala boom v dálkové autobusové dopravě, se ten vliv začíná silně projevovat i u nás. FlixBusu se podařilo již ozelenit velkou část německé vnitrostátní dopravy, ale také i v Rakousku, Francii, Itálii, Nizozemsku, Dánsku a Chorvatsku a protože s jídlem roste chuť, tak ho máme nyní i v Čechách.

Zákazníci RegioJetu si však zvykli na bezkonkurenční palubní servis a bonusy, které jim žlutý dopravce poskytuje. Toho se však cestující v autobusech FlixBusu nedočkají, palubní zábavu v budoucnu snad ano, ale pouze ve svých tabletech, nebo telefonech. Zákazníci FlixBusu musí také zapomenout na služby stevardů, novin, vody a kávy zdarma. Do jaké míry bude český zákazník ochoten opustit „žluté rozmazlování“, také uvidíme. FlixBus se ohání výhodami, propojení s mezinárodní sítí, bezpečnými, pohodlnými autobusy a také dokonalým rezervačním systémem. Ceny u obou soupeřů jsou velmi podobné.  Na stránkách RegioJetu vidím nyní základní cenu z Prahy do Brna 165,- Kč a  FlixBus deklaruje 149,- Kč, to se však může během okamžiku změnit.  Tak vážení cestující, nyní je jenom na vás, zda si zvolíte žluté, nebo zelené cestování.

Zdeněk Nesveda

 

Více v první uveřejněné zprávě na portálu BusPress

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

 

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.