cz  Czech      uk  EN

FlixBus, zelený žralok se chystá spolknout malé i velké ryby!

Praha je nyní hlavním dopravním uzlem v regionu střední Evropy a propojuje české hlavní město se stovkami destinací ve 26 zemích (foto: Zdeněk Nesveda)

Praha je nyní hlavním dopravním uzlem v regionu střední Evropy a propojuje české hlavní město se stovkami destinací ve 26 zemích (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Na tiskové konferenci v Praze společnost FlixBus společně s českým dopravcem, společností Umbrella Coach & Buses s.r.o. oznámily vstup na vnitrostátní autobusové linky v Česku. Obě společnosti se netají tím, že rozhodujícím způsobem chtějí ve velmi krátké době ovládnout celý český trh v této oblasti a stát se jednoznačným lídrem.

Od 17. srpna zahájí provoz zelené autobusy FlixBus na nejfrekventovanějších linkách do Brna, Karlových, Varů a Českých Budějovic a dalších měst. Podle zakladatele a jednatele společnosti Umbrella Coach & Buses Pavla Steinera, která zajišťuje pro FlixBus v Česku dopravní služby se však nejedná o žádnou „válku“ a přetlačování se na těchto linkách s jinými dopravci, ale o využití ještě stále volných přepravních kapacit. Znamená to však navýšení objemu o více jak 100% procent v počtu přepravovaných cestujících. Jak to skutečně dopadne, si musíme počkat, z historie však víme, že při vstupu nového silného hráče na tak strategické linky jako jsou Praha – Brno nebo do Karlových Varů musel vždy jeden z kola ven. Z logiky věci vyplývá, že i zde se jedná o silný konkurenční zápas a o jeho výsledku budou rozhodovat samotní cestující. Díky nově vzniklé situaci se cenová hladina jízdenek udrží i v budoucnu na velmi nízké úrovni, což je pozitivní  trend v dalším rozvoji hromadného cestování.   

Podle slov Pavla Prouzy ředitele společnosti FlixBus pro Českou republiku a Slovensko přišla společnost v roce 2013 s naprosto ojedinělým obchodním modelem, díky kterému se ve velmi krátké době podařilo postavit největší síť meziměstských spojení v Evropě. Nové aktivity v Česku jsou pouze výsledek přirozeného vývoje a pokračování v další expanzi. V prvním roce 2013, kdy se FlixBus poprvé objevil, přepravil 3,3 miliony cestujících, v roce 2017 to však bude až 40 miliónů.

Co však víme, že FlixBus funguje na zcela odlišných principech než nám známý RegioJet Radima Jančury, který vsadil na nadstandardní služby jak v autobusech, tak i ve svých vlacích. FlixBus neuvažuje o zavedení stevardů v autobusech, ani o poskytování některých bezplatných služeb na palubě. Zaměří se o to víc na bezpečnost a kvalitu samotné dopravy. Pavel Steiner mě potvdil, že Umbrella bude mít za nedlouho flotilu kompletně vybavenou autobusy pouze značky Setra, které osobně považuje za nejbezpečnější a zároveň také i nejkomfortnější.

 

Nové patrové autokary S 431 DT - FlixBus připravené na předání ve výrobní závodě Setra v Neu - Ulmu (foto: Zdeněk Nesveda)

Nové patrové autokary S 431 DT – FlixBus připravené na předání ve výrobní závodě Setra v Neu – Ulmu (foto: Zdeněk Nesveda)

 

V současné době provozuje Umbrela cca 60 autobusů z toho je 38 patrových Setra 431 DT.  FlixBus a  Umbrella jde společnou cestou nejvyšší možné kvality v dopravě. Jenom pro vaši představu jeden takový patrový autobus přijde na více jak 400 tisíc euro. Celkové plánované investice do moderního vozového dosáhnou 30 miliónů euro, s návratností počítá Pavel Steiner za pět až šest let. Všechny autobusu dodává firma EvoBus a financování je zajištěno prostřednictvím operativních leasingů a žádný z autobusů ve flotile není a nebude starší tří let. Za velmi silnou stránku své dopravní společnosti považuje nasazování posádek dvou řidičů i na kratší spoje, jako je například i Praha – Brno a další. Tím je zajištěný plynulejší provoz celého režimu dopravy a hlavně i samotná  bezpečnost a také nehrozí překročení povoleného času řízení u jednotlivých řidičů, vysvětluje Pavel Steiner.

Zdeněk Nesveda

 

Umbrella provozuje cca 60 autobusů z toho je 38 patrových Setra 431 DT (foto: Zdeněk Nesveda)

Umbrella provozuje cca 60 autobusů z toho je 38 patrových Setra 431 DT (foto: Zdeněk Nesveda)

                                   

Česká republika součástí zelené sítě – společnost FlixBus vstupuje na trh vnitrostátní autobusové přepravy  

  • Od 17. srpna: propojení 17 tuzemských měst sítí zelených linek
  • Vysoká frekvence linek: až 28x denně z Brna, Českých Budějovic či Karlových Varů
  • Zelené a chytré cestování: ceny od 49 korun, mobilní aplikace, storno jízdenek do 15 minut před odjezdem, GPS sledování autobusu, kompenzace CO2 emisí
  • Další trasy v přípravě, „nejhustší autobusová síť v ČR do roku 2018”

FlixBus, mladý poskytovatel evropské dálkové mobility a operátor největšího evropského autobusového systému, vstupuje na český trh a naplno propojuje vnitrostátní autobusovou síť do své zelené evropské sítě. Od 17. srpna spojí 17 měst, např. Brno, Plzeň, České Budějovice nebo Karlovy Vary vysoce frekventovanými spoji.

„Od 17. srpna začneme s provozem na vnitrostátních linkách v České republice. Propojíme 17 českých měst a hned od začátku nasadíme vysoký počet spojů. V některých případech budou intervaly mezi odjezdy jen 30 minut,“ říká Pavel Prouza, ředitel společnosti FlixBus pro Českou republiku a Slovensko. Další vnitrostátní spojení společnost nasadí od 3. září, které je již nyní možné si  objednat. Ceny jízdenek začínají na 49 korunách a lze je pořídit online na www.FlixBus.cz nebo přes mobilní aplikaci, v lokálních FlixBus obchodech či spolupracujících cestovních agenturách po celé České republice.

 

 

Vstup na tuzemský trh: FlixBus chce vytvořit nejhustší síť v Česku  

„Nově spuštěné linky jsou pouze začátek. Naším cílem je být jedničkou na klíčových linkách do roku 2018 a postupně zapojit do naší zelené sítě celou Českou republiku,“ dodává Pavel Prouza. S prvními přeshraničními linkami z Prahy začal FlixBus již v roce 2014 a během následujících let neustále rozšiřoval počet destinací v evropské síti. Praha je tak již nyní hlavním dopravním uzlem v regionu střední Evropy a propojuje české hlavní město se stovkami destinací ve 26 zemích.

 

Pánové zleva: Pavel Prouza ředitel společnosti FlixBus pro Českou republiku a Slovensko, Pavel Steiner, zakladatel a jednatel společnosti Umbrella Coach & Buses (foto: Zdeněk Nesveda)

Pánové zleva: Pavel Prouza ředitel společnosti FlixBus pro Českou republiku a Slovensko, Pavel Steiner, zakladatel a jednatel společnosti Umbrella Coach & Buses (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Silná spolupráce s lokálními dopravci

Model podnikání společnosti FlixBus je založen na unikátní spolupráci s regionálními autobusovými partnery. V Evropě spolupracuje FlixBus již s 250 autobusovými partnery. Od počátku působení v ČR spolupracuje FlixBus s pražskou společností Umbrella Coach & Buses s.r.o. „Díky naší spolupráci se setkává unikátní technologie a know-how FlixBusu s tradicí a kvalitou českých autobusových přepravců,“ říká k tomu Pavel Prouza. Díky spolupráci dochází k podpoře české ekonomiky vytvářením nových pracovních míst.

FlixBus se stará o technologii, lístky, kvalitu, vztahy se zákazníky, a plánování, stejně jako o marketing a prodej. Autobusoví partneři jako je Umbrella a v celoevropském měřítku přes 5000 zkušených řidičů operují na každodenních linkách flotily zelených autobusů.

 

Kancelář, prodej jízdenek FlixBus na AN Florenc v Praze: foto: Zdeněk Nesveda

Kancelář, prodej jízdenek FlixBus na AN Florenc v Praze (foto: Zdeněk Nesveda)

Online zelená a chytrá doprava od 49 korun

Zákazníci FlixBusu si mohou jednoduše zarezervovat lístky online přes. www.flixbus.cz/ mobilní aplikaci FlixBus, ve 24 000 spolupracujících agenturách napříč celou Evropou nebo přímo v obchodě FlixBusu na ÚAN Florenc. Lístky začínají již na 69 korunách, na vnitrostátních linkách pak na 49 korunách. Cena za lístek zahrnuje Wi-Fi, napájecí zásuvku a pohodlnou sedačku v klimatizovaném autobuse.

 

Stálá rubrika FlixBus na portálu BusPress, čtěte zde…

 

FlixBus je mladá evropská společnost působící v oblasti dálkové dopravy. Od roku 2013 nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky propracovanému plánování spojů a modernímu rezervačnímu systému poskytuje FlixBus nejrozsáhlejší meziměstskou autobusovou síť čítající 200 000 denních spojů do 1200 destinací ve 26 zemích.

FlixBus byl založen v Německu, kde také začal nabízet své první spoje. Díky úzké spolupráci s místními malými a středně velkými podniky mluví za tento start-up zkušenost a kvalita. Z center v Berlíně, Mnichově, Paříži, Záhřebu, Miláně a Kodani se tým FlixBusu stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing & prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj. Regionální autobusoví partneři – povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí – jsou zodpovědní za provoz a flotilu zelených autobusů, které splňují nejvyšší nároky na komfort a bezpečnost. Inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka tak jdou ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví malých a středních podniků. Díky tomuto světově unikátnímu obchodnímu modelu přepravily autobusy FlixBus již milióny zákazníků po celé Evropě a daly vznik tisícům nových pracovních míst.

více na: www.flixbus.cz/spolecnost

TZ: FlixBus

 

Včera na tiskové konferenci v Praze společnost FlixBus společně s českým dopravcem, společností Umbrella Coach & Buses s.r.o. oznámily vstup na vnitrostátní autobusové linky v Česku (foto: Zdeněk Nesveda)

Včera na tiskové konferenci v Praze společnost FlixBus společně s českým dopravcem, společností Umbrella Coach & Buses s.r.o. oznámily vstup na vnitrostátní autobusové linky v Česku (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Jeden z autobusu společnosti Umbrella na AN Florenc v Praze (foto: Zdeněk Nesveda)

Jeden z autobusu společnosti Umbrella na AN Florenc v Praze (foto: Zdeněk Nesveda)

.

Praha je nyní hlavním dopravním uzlem v regionu střední Evropy a propojuje české hlavní město se stovkami destinací ve 26 zemích (foto: Zdeněk Nesveda)

Praha je nyní hlavním dopravním uzlem v regionu střední Evropy a propojuje české hlavní město se stovkami destinací ve 26 zemích (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.