cz  Czech      uk  EN

IVECO DAILY 3. generace přichází!

 newdaily_PR

Vůz byl zcela překonstruovaný, aby uspokojil potřeby klientů pro přepravu v segmentu užitkových vozidel: od robustního podvozku až k dodávce, která je výrazně prostornější a snadněji ovladatelná. Daily je nenahraditelný v segmentu podvozků užitkových vozů, kdy je v mnoha případech je použitý ke stavbě různých variant midbusů od městských nízkopodlažních, zájezdových až po elektrobusy.

Na trhy Evropy přichází již třetí generace vozidla Iveco Daily, které bude představeno zástupcům mezinárodního tisku v červnu. Jde o skutečně nový vůz, představující perfektní syntézu tradice a inovace, to vše z něj činí oblíbeného spolupracovníka pro provozovatele v oblasti profesionální dopravy.

Tento vůz se vyrábí v závodě Iveco Suzzara, nacházející se v blízkosti města Mantova v Itálii, a rovněž v závodě ve Valladolid ve Španělsku. V obou závodech podnik nedávno významně investoval do obnovy výrobních linek.

Z minulých let si nový vůz Daily udržuje svoji nezměněnou klasickou konstrukci podvozku s rámem, která zajišťuje kromě odolnosti, všestrannosti a dlouhé životnosti vozidla i větší jednoduchost montáže různých nástaveb na podvozky této řady; nicméně vůz Daily 2014 přináší i mnoho dalších novinek pro zákazníky Iveca.

Úsilí konstruktérů Iveco se zaměřilo na obě verze – podvozek i dodávku, nicméně  větší pozornost byla zaměřena na dodávku, která zlepšuje po všech stránkách své užitkové vlastnosti, ať už jde o ovladatelnost či nosnost, a to díky optimalizovaným přepravním objemům, stejně jako snadnému používání díky nižší a přístupnější ložné ploše.

Kapacita dodávky byla optimalizovaná díky revizi poměru mezi rozvorem, celkovou délkou a ložnou délkou: vznikly tak nové modely s 18 a 20 m3 (největší ve své třídě) a s 11 m3 (nejlepší ve své kategorii ve využití zastavěného prostoru dodávky, tento index měří poměr mezi délkou ložného prostoru a celkovou délkou vozidla).

Díky nové architektuře, prodlouženým rozvorům a kratšímu zadnímu převisu dosahuje nový vůz Iveco Daily optimální ovladatelnosti, aniž by byla ohrožena její již tak proslulá obratnost v městském provozu. Všechny modely do 3,5 tun jsou vybavené novým předním odpružením, které zajišťuje optimální

TZ:Iveco

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.