cz  Czech      uk  EN

Iveco Irisbus Daily – 36 nových žlutých školních autobusů

Iveco dodalo do Litvy 36 nových žlutých školních autobusů Iveco Irisbus Daily, které dále rozšíří flotilu vozů Iveco.Koncem srpna, ještě před začátkem nového školního roku, obdržely oblastní litevské samosprávy dodávku 36 nových autobusů Iveco Irisbus Daily určených k přepravě dětí do škol. Společnost JSC „Transmitto“, oficiální dealer Iveco Irisbus na území Litvy, vyhrála tendr ministerstva školství. Školní rok tam tedy mohl začít s 36 novými, bezpečnými, úspornými a k životnímu prostředí přátelskými školními autobusy Iveco Irisbus Daily, které budou brázdit tamní ulice. Žluté autobusy budou přepravovat žáky do základních a středních škol a handicapované děti do jejich vzdělávacích institucí. Tyto autobusy budou děti vozit také za památkami, na vzdělávací exkurze a různé další akce.

Iveco Irisbus Daily – školní autobus

Školní autobusy patří do třídy M2, mají snížený nástupní schůdek i  speciální světelný systém varování, který upozorňuje řidiče na vystupující děti. Také uspořádání sedadel může být přizpůsobeno tak, aby autobus mohl přepravovat postižené lidi na vozíku. Školní autobusy Iveco Daily splňují všechna bezpečnostní a kvalitativní kritéria Evropské unie a zároveň jsou přizpůsobeny podmínkám litevských silnic. Autobusy jsou vybaveny 20 bezpečnými sedadly. Moderní, výkonný, ekonomický a k životnímu prostředí šetrný třílitrový motor disponuje silou 146 koní a točivým momentem 350 Nm.

S cílem zlepšit cestování dětí byla navíc nainstalována panoramatická okna, která poskytují lepší viditelnost, s ohledem na malé děti byly přizpůsobeny nástupní schůdky a přibylo i mnohé další vybavení, které v dřívějších žlutých autobusech nebylo k dispozici.

V rámci programu zlepšování podmínek pro vzdělávání ministerstvo školství pořizuje do regionů každý rok více a více žlutých autobusů. Tento přístup zajišťuje, že děti žijící v odlehlých vesnicích se do škol dostanou snadno a rychle. Prvního září byla u předání jednoho školního autobusu škole ve městě Sirvintos přítomna i litevská prezidentka  Dalia Grybauskaite. Od roku 2000 už litevské ministerstvo školství nakoupilo a obdrželo 562 školních autobusů. Celkově je na litevských silnicích v provozu 120 školních autobusů IVECO IRISBUS DAILY.

TZ: Iveco

 

 

 

 

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.