cz  Czech      uk  EN

Dobrodružná akce IVECO “Daily4Africa“ je tady, už jedou!

 

Poznámka redakce: IVECO Daily všichni důvěrně známe jako skvělého pomocníka v českých dopravních firmách. Známe ho v nepřeberném množství různých modifikací, od dodávek přes autobusy až po malé náklaďáčky. V segmentu autobusů  nástavbáři  rádi využívají univerzální podvozky Daily ke stavbě „MIDUBUSŮ“. Dovedeme si určitě dobře také představit v provedení 4 X 4 Dalily autobus, pro práce v zemědělství, v lesích, na stavbách, v dolech a na horách.

Iveco Daily 4×4 bude protagonistou předváděcí akce s názvem „Daily4Afrika“ (Daily pro Afriku) a projede napříč šesti zeměmi na jihu kontinentu. Tato výprava navazuje na oficiální uvedení vozu na africký trh letos v dubnu v Johannesburgu.

Cílem turné je posílit image značky Iveco stejně jako lehkého vozidla v afrických zemích, kterými bude projíždět. Cesta vozu Iveco Daily 4×4 bude činit přes 11 000 kilometrů v průběhu 45 dnů. Vůz je na tuto misi speciálně vybaven a řídí ho tým zkušených cestovatelů: členové týmu jsou z cestovní agentury Taurinorum z Turína v Itálii, která se specializuje na široké spektrum dobrodružných výprav. Posádka zdokumentuje africkou krajinu při jízdě dvěma vozidly přes Jižní Afriku, Svazijsko, Mosambik, Zimbabwe, Botswanu a Namibii.

Svou výpravu začalo v Johannesburgu v Jižní Africe v sobotu 20. července a skončí v Kapském městě. V průběhu cesty bude tým dělat plánované zastávky u hlavních obchodních zastoupení Iveco na územích, kde se tato předváděcí akce koná. Během každé zastávky bude vozidlo představeno tisku, zákazníkům a široké veřejnosti. Budou také pořádány zkušební jízdy.

Daily 4×4 představuje ideální vůz pro náročné profesionální užití, nabízí bezkonkurenční výkon ve všech podmínkách se třemi uzávěrkami diferenciálu, permanentním pohonem na 4 kola, s velkým rozsahem rychlostí a specifickými pneumatikami pro měkký terén. Šesti stupňová převodovka je napojena k centrální rozdělovací převodovce s dvojí redukcí, která umožňuje vozu 24 převodů ve směru jízdy a čtyři zpáteční chody.

Akce Daily4Africa je uskutečněna především s cílem komunikovat a obhajovat sdělení ohledně bezpečnosti silničního provozu a praktikovat správné chování při řízení, což jsou základní témata komunikace společnosti Iveco. Iveco je předním propagátorem těchto témat již od počátku své existence.

V posledních letech se společnost zapojila do mnohých mezinárodních aktivit včetně zahájení podpory kampaně Mezinárodní automobilové federace FIA pro bezpečnost silniční dopravy (FIA Action for Road Safety campaign) a to ve spolupráci s New Holland Agriculture. Představení zásadních hodnot pro Iveco: technologie v oblasti bezpečnosti výrobku aplikované na pokročilé bezpečnostní systémy jsou základní nástroje pro ochranu řidiče, nákladu vozidla a životů ostatních účastníků silničního provozu. Dohoda s FIA podepsána letos v březnu má za cíl pokračovat v započaté spolupráci těchto dvou stran na společných aktivitách, které podporují kampaň FIA Action for Road Safety (Akce FIA na bezpečnost silniční dopravy) a to poskytováním školení ohledně bezpečného chování při řízení za účelem zachránit životy na celém světě před hrozbou dopravních nehod.

Během své cesty srdcem afrického kontinentu bude tým řídit dva vozy Iveco Daily 4×4 a distribuovat letáky s ilustrací hlavních pravidel, která je potřeba dodržovat k zajištění bezpečné jízdy na silnici.

Tato jízda bude také zdokumentována prostřednictvím videa a fotografií, které budou zveřejněny v reálném čase na hlavních webových stránkách Iveco a sociálních sítích platforem.

TZ: Iveco

IVECO DAILY 4×4 Vide0:

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.