cz  Czech      uk  EN

IVECO BUS – přichází s novým městským autobusem URBANWAY

 Světová premiéra městského autobusu IVECO URBANWAY na veletrhu UITP v Ženevě bylo prvním představení vozidla značky IVECO s motorem Euro VI. Společnost IVECO zde poprvé také prezentovala expozici s novým obchodním označením IVECO BUS s určením pro vozidla v hromadné dopravě.

URBANWAY – variabilně přizpůsobivý

 

IVECO URBANWAY – působivý interiér 

IVECO URBANWAY – moderní ergonomicky dokonalé pracoviště řidiče 

Zbrusu nový na první pohled nápadný citibus nabízí širokou škálu různých variant, aktuálně jsou k dispozici tři rozměry délky autobusu, 10,5m, 12m a 18m (kloubový). Výrobce deklaruje až 3500 variabilních modifikací s alternativním výběrem druhu pohonu, s dieselovým, nebo plynovým motorem (CNG), případně s hybridní technologií. Doporučuje se možnost zařazení vozidel ve flexibilních dopravních systémech BRT (Bus Rapid Transit) a BHNS (autobusy s vysokou úrovní služeb). Výrobce je schopen reagovat na požadavky dopravců při adaptabilní uspořádání interiéru při splnění norem  EBSF (European Bus System of the Future). Variabilnost spočívá v možnostech měnit počet míst, ovládání dveřních systémů, počet dveří, alternativy zasklení, vnitřní vybavení, délkový rozměr, druh pohonu a další…

IVECO URBANWAY – nové motory Tector 7 a Cursor 9  Euro VI

 

Nové motory IVECO Euro VI pro URBANWAY

V základních variantách jsou nově použity dieselové motory Tector 7 a Cursor 9  Euro VI nové generace se systémem čištěním škodlivých zplodin Hi-ESCR. Tector 7 a Cursor 9 o objemu 6,7 a 8,7 litrů, jsou vybaveny vstřikováním common-rail, mají výrazně sníženou  úroveň hluku a vibrací. Odvod výfukových plynů je vyveden směrem vzhůru pro lepší rozptýlení do atmosféry.  Tector 7 s výkonem 286 koní  je standardně zabudovaný v modelech 10,5m a 12m, Cursor 9 s výkonem až 400 koní v autobusech s délkou 18m, alternativně i do 12m dlouhého autobusu.

 

 

URBANWAY –  pokročilé technologie a výrazný design

URBANWAY kombinuje pokročilé technologie systémů s novým designem, který zvyšuje lehkost, bezpečnost a flexibilitu, s cílem usnadnit dopravcům každodenní provoz vozidla. Jeho jedinečný styl je elegantní, naprosto v souladu s novou identitou značky.

IVECO URBANWAY – designové, nápadné řešení zadního modulu 

 

Zaujal nás atraktivní systém osvětlení

Hlavní světlomety integrují celou řadu denních potkávacích světel a nové osvětlení LED v zadním modulu integruje koncová, brzdová světla, ukazatele směru a parkovací světla. Výbojky ve směrových světlech poskytují také boční osvětlení v úzkých zatáčkách a při ztíženém manévrování. Nový systém osvětlení je navržený s cílem zlepšit bezpečnost vozidla a snížit náklady životního cyklu s širokým využitím úsporných LED diod s vysokou odolností.

 IVECO zde potvrzuje pozici lídra v koncepci vyspělé městské dopravy a zdůrazňuje význam nového designového pojetí při působení na koncového zákazníka. Určitě bude příležitost v krátké době uveřejnit bližší informace k novému bezesporu zajímavému autobusu URBANWAY.

Informace o autobusech IVECO najdete na BusPress v rubrikách IRISBUS a nyní i IVECO BUS

Text: Zdeněk Nesveda

 

reklama:

„EUROTRANS VELETRH OBCHODNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ“ 

Informace o dopravním veletrhu EUROTRANS

 

 

 

 

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.