cz  Czech      uk  EN

Iveco Bus na Světovém kongresu a výstavě UITP 2013 – oficiální zpráva

 Iveco Bus představuje nový název značky, nejnovější vozidlo pro hromadnou přepravu osob, služby a inovativní řešení na 60. ročníku světového kongresu a výstavě UITP o mobilitě a městské dopravě v Ženevě (Švýcarsko) ve dnech 26. až 30. května 2013. Výstavu pořádá UITP (Mezinárodní asociace veřejné dopravy), což je mezinárodní síť úřadů a provozovatelů v oblasti veřejné dopravy, klíčových osob rozhodujících o dopravní politice, vědeckých institucí a výrobních a servisních subjektů veřejné dopravy.

  IVECO BUS URBANWAY – Světový kongres a výstava UITP 2013

Kongres a výstava se zaměřuje na městskou mobilitu. Zástupci světové komunity pro udržitelnou mobilitu se v rámci pěti dnů účastní kongresových zasedání a výstav v oblasti mobility a městské dopravy, a Expo fór, kde diskutují a jednají o budoucím obchodním modelu pro tento sektor. Iveco Bus se výstavy účastní se svým stánkem o rozloze 450 metrů čtverečních vedle FPT Industrial. Stánek evokuje atmosféru komfortu a designu, které patří ke klíčovým silným stránkám Iveco Bus. Prvky jako jsou měkké tvary a křivky se inspirují oblým tvarem loga Iveco “I”, které sděluje myšlenku příjemného a přátelského prostředí.

K největším zajímavostem na stánku patří: zcela nový městský autobus URBANWAY, první vozidlo v nabídce Iveco Bus pro hromadnou přepravu osob s motorem splňující normy Euro VI, a to ve 12-metrové verzi; prostory FPT Industrial s tlumičem výfuku autobusu Euro VI a sekce věnovaná hybridní technologii, která předvádí hybridní motor Tector 7 s výkonem až 286 koní spolu s generátorem a elektromotorem z řady sériových hybridních pohonů Iveco Bus. Nabídku Iveco Bus na výstavě doplňuje informační středisko včetně centra služeb pro zákazníky.

Iveco Bus: nový název značky určený hromadné přepravě

Iveco Bus, oficiálně nové jméno značky pro podnikání společnosti Iveco v oblasti hromadné přepravy osob,  potvrzuje závazek společnosti k tomuto sektoru. Název Iveco Bus nahrazuje předcházející jméno značky Iveco Irisbus. Tento krok znamená počátek nové etapy působení společnosti Iveco v oblasti hromadné přepravy osob s cílem globální expanze. Je to poslední krok rozsáhlého procesu konsolidace, jehož kořeny sahají hluboko do historie společnosti, výsledek více než sta let zkušeností. Iveco Bus  je v zásadě postavený na prestižním evropském dědictví, jež společnosti umožnilo stát se jedním z hlavních hráčů dodávajících dopravní prostředky k přepravě osob po celé Evropě. Nová značka Iveco Bus posiluje identitu tohoto podnikání spolu s ostatními mezinárodními aktivitami společnosti. Podporuje tak ještě více rozvoj a vnímání celé produktové řady autobusů jako jednoznačnou součást Iveco, zejména na trzích jakými jsou Evropa, Jižní Amerika a Čína, kde má společnost důležité postavení. Trvalá udržitelnost rozvoje, technologie a celkové provozní náklady (Total Cost of Ownership) jsou silné atributy značky Iveco Bus, které jsou v plném souladu s kompletní produktovou řadou Iveco.

  IVECO BUS URBANWAY – Světový kongres a výstava UITP 2013

URBANWAY: nové jméno pro zcela nový městský autobus

Oficiální představení Iveco Bus přichází současně se světovou premiérou nejnovějšího městského autobusu: URBANWAY. Výkonný, všestranný, efektivní a atraktivní, zcela nový městský autobus URBANWAY je prvním z vozů této značky, který je nabízen s motorem Euro VI. Význam spojený s názvem URBANWAY souvisí s několika pilíři. V první řadě tento nový název pro koncept zcela nového městského autobusu  představuje četné inovativní prvky. Do vývoje těchto prvků Iveco Bus investoval v souladu s požadavky trhu. Tyto příznačné změny se přímo zaměřují na: inovaci, schopnost reagovat, kvalitu a na péči o cestující a řidiče. Kromě toho URBANWAY sdílí základní hodnoty s autobusem CROSSWAY, což je vůz Iveco Bus, který je provozován na příměstských a meziměstských linkách. Tyto hodnoty definují jejich příslušné role lídrů trhu; jejich efektivitu spojenou s možností výběru ze dvou typů pohonu; nízké provozní náklady (LCC) a nepřetržité zaměření se na plnění potřeb zákazníků. Společná základna vozů CROSSWAY a URBANWAY dále spočívá ve sdílení unikátní technologie Euro VI a v několika komponentech a prvcích, jako jsou přední a zadní světla. To zajišťuje nejvyšší hodnotu pro zákazníka z hlediska účinnosti, spolehlivosti a snadné údržby a oprav. Identita nového URBANWAY navíc posiluje mezinárodní postavení  Iveco Bus a její šance na úspěch na všech evropských trzích.

URBANWAY: Zcela nový styl a komfort, pohon Euro VI, přátelský k provozovatelům

“Pohodlí ve městě“, se širokou řadou konfigurací, to vše nabízí URBANWAY, který odráží  účinná, trvale udržitelná  a ekonomicky efektivní řešení, která Iveco Bus nabízí evropskému dopravnímu sektoru. Vůz obsahuje unikátní technologii Hi-eSCR pro Euro VI a nové motory Tector 7 a Cursor 9 na zcela nově koncipované konstrukci, která spojuje vynikající odolnost a nižší hmotnost. Předností celoocelové konstrukce je celková kataforetická povrchová úprava, která poskytuje ochranu proti korozi. URBANWAY představuje nový styl, zcela nově navržený prostor pro cestující a nové pracoviště řidiče, které si kladou za cíl poskytovat nejlepší standard komfortu a ergonomie ve své třídě: EBSF – the European Bus System of the Future (Evropský autobusový systém budoucnosti). Všechny aspekty vozu byly posouzeny z hlediska výkonu, životnosti a zjednodušené údržby umožňující nízké celkové provozní náklady.

  IVECO BUS URBANWAY – Světový kongres a výstava UITP 2013

 Nový styl a hodnota pro zákazníka

URBANWAY spojuje vyspělou technologii s novým designem, který klade důraz na lehkost, bezpečnost a flexibilitu, s cílem zjednodušit každodenní provoz. Jeho charakteristický styl je atraktivní a elegantní, v souladu s novou identitou značky, která je viditelná napříč celým sortimentem městských a meziměstských autobusů i turistických autokarů.

Přítomnost tohoto nového stylu dokazují nové přední světlomety, které obsahují řadu LED světel pro denní svícení (DRL) a nový modul zadních koncových světel, který se vyznačuje integrovanými LED zařízeními s brzdovým světlem, směrovkou, koncovým světlem a světlem zpátečky. Tyto charakteristické nové prvky jsou elegantně zabudovány do karoserie vozu a odrážejí nový styl Iveco Bus. Mlhové světlomety jsou kromě toho vybaveny funkcí „Cornering Lights“, která zajišťuje doplňující osvětlení v ostrých zatáčkách a manévrech. Celý osvětlovací systém byl zkoumán z hlediska zvýšení bezpečnosti a snížení celkových provozních nákladů díky rozsáhlému použití LED.

  IVECO BUS URBANWAY – Světový kongres a výstava UITP 2013

 

Nový URBANWAY přejímá veškeré úspěšné prvky spojené se stávající produktovou řadou značky tak, aby zlepšil celkové provozní náklady (Total Cost of Ownership). Jsou to například: boční díly karoserie, které lze snadno demontovat, přední a zadní nárazník, který se skládá ze tří  samostatných částí; přední a koncová světla jsou od těchto panelů oddělená, aby je nebylo nutné vyměňovat v případě drobných dopravních nehod; přední maska a záď poskytují prostor pro reklamu, což zohledňuje potřebu přidané hodnoty pro provozovatele městské hromadné dopravy .Prostor pro cestující URBANWAY je vybavený rafinovanými detaily, které mají sérií řešení s cílem zpříjemnit prostředí pro cestující. Vnitřní prostor pro cestující prezentuje zcela novou koncepci z hlediska světlosti a provedení. Nové osvětlení interiéru se vyznačuje dvěma souvislými LED pásy, které lze upravit dle přání zákazníka v několika variantách: nepřímé rozptýlené osvětlení se dvěma pásy a LED světla zabudovaná do horních hliníkových upevňovacích prvků přídržných tyčí. Střední část střechy autobusu je podsvícená LED osvětlením, které vytváří světelný haló efekt.

Nová pozice prostředních dveří je posunutá více dozadu, což zaručuje větší produktivitu (o 1.5 m2 více prostoru ke stání pro cestující), a široká centrální plošina umožňuje umístění dvou invalidních vozíků. Nová modelová řada sedadel pro cestující se vyznačuje nižší hmotností, modularitou a snadnou údržbou.

Nový systém rozvodu vzduchu s integrovaný do střechy obsahuje vyhrazené vzduchové potrubí pro vytápění a klimatizaci. Ticho v interiéru zajišťuje montáž na pevné konzole a nezávislost systému na panelech. Výsledkem je výrazne lepší proudění vzduchu v tichém prostoru cestujících: žádný kompromis pokud jde o pohodlí.

   IVECO BUS URBANWAY – Světový kongres a výstava UITP 2013

  IVECO BUS URBANWAY – Světový kongres a výstava UITP 2013

Široká nabídka a řešení na přání zákazníka

URBANWAY lze objednat v široké škále verzí. Vůz je dostupný v délkách 10,5, 12 a 18 metrů a lze ho vybavit dvěma, třemi nebo čtyřmi dveřmi. Taktéž lze objednat dieselový, CNG nebo hybridní pohon dle přání zákazníka. Podvozky Euro VI vozu URBANWAY jsou také dostupné pro karosářské výrobce karoserií. Jako model BHNS (autobusy s vysokou úrovní servisu) umožňuje URBANWAY širokou škálu konfigurací od základní až po prémiovou řadu s více než 3500 kombinacemi provedení, od větších bočních oken až po aerodynamické tvarování střechy, upravená sedadla a lišty karoserie.

  IVECO BUS URBANWAY – Světový kongres a výstava UITP 2013

Prostor pro řidiče EBSF

Iveco Bus rozumí řidičům autobusu, kteří musí strávit podstatnou část dne za volantem. Proto značka neustále vyvíjí nová řešení, aby pro řidiče vytvořila ideální pracoviště, které zvyšuje pohodlí a produktivitu.Prostor pro řidiče nového URBANWAY je navržen v souladu se standardy EBSF (Evropský autobusový systém budoucnosti) a poskytuje tu nejlepší ergonomii, prostor a komfort. V důsledku toho má URBANWAY všechny vlastnosti pro to, aby se kvalifikoval jako nejlepší ve své třídě. Zvýšená poloha řidiče umožňuje vynikající rozhled a řízení beze stresu, a zároveň řidiči poskytuje ochranu před případnou hrozbou zvenčí. Přístup do prostoru řidiče je usnadněn díky přístupovému schodu, který byl změněn na velký čtverec o ploše o 25 % větší v porovnání s předchozí řadou. Při sezení se řidič těší z mnoha změn, které zvyšují pohodlí a ergonomii, jako je více prostoru kolem boků a kolen, spolu s otočným sedadlem; nové pohodlnější řešení plynového pedálu; umístění parkovací brzdy a snadno dosažitelné DIN sloty.

  IVECO BUS URBANWAY – Světový kongres a výstava UITP 2013

Nová technologie dieselového motoru Euro VI

URBANWAY je poháněn novými motory Euro VI, které se vyznačují patentovaným systémem HI-eSCR FPT Industrial. Tato průlomová technologie snižuje emise NOx bez použití EGR (recirkulace výfukových plynů), který nesnižuje účinnost paliva. Toto exkluzivní řešení zjednodušuje následnou úpravu plynů a zároveň poskytovatelům dopravy nabízí další četné výhody, jako je snížení hmotnosti, nižší spotřeba paliva, optimální spalování, méně částic (pasivní regenerace částicového filtru a nízká údržba) a dlouhá životnost díky méně složité a účinnější technologii. HI-eSCR také nevyžaduje dodatečné chlazení, což znamená menší ztrátu energie na snižování teploty motoru. Nové dieselové motory FPT Industrial Euro VI poskytují sílu a jednoduchost. Pro URBANWAY jsou k dispozici ve dvou verzích: Tector 7 a Cursor 9, o objemu 6,7 a 8,7 litrů. Motory nyní přichází vybavené systémem přímého vysokotlakého vstřikování (Common Rail); mají nižší hlučnost a nižší vibrace a jsou dostupné s vývody výfuku umístěnými jak směrem dolů tak nahoru. Tector 7 je dostupný pro 10,5 a 12metrovou verzi URBANWAY. Poskytuje výkon 286 koní v kombinaci s účinností a nižší spotřebou. Je charakterizovaný lehkostí a podélnou konstrukcí, která standardně zajišťuje větší kapacitu cestujících, a to až 40 míst k sezení. Cursor 9 je dostupný pro  URBANWAY o délce 12 a 18 m. Poskytuje vysoký výkon až 400 koní a turbokompresor s variabilní geometrií.

 URBANWAY : Alternativní pohony

Iveco Bus potvrzuje svůj závazek k udržitelné mobilitě možností vybavit URBANWAY alternativním pohonem na stlačený zemní plyn prostřednictvím motoru Cursor 8 CNG. Tento schválený motor Euro VI umožňuje provozovatelům nadále rozšiřovat svůj vozový park CNG autobusů se stejnou technologií jako vozy Euro V / EEV. Iveco Bus bude technologií Euro VI vybavovat i svůj hybridní vůz a vylepšovat ji novými prvky, jako je například “Arrive & Go”. Tato vylepšení potvrzují postavení Iveco Bus jakožto lídra v oblasti hybridní technologie při snižování množství skleníkových plynů a poskytování dopravy „přátelské k občanům“ díky tichému příjezdu a odjezdu ze zastávek, který je umožněn prvkem “Arrive & Go”.

Údržba a opravy: vůz přátelský k provozovatelům

Všechny prvky na tomto novém autobusu Euro VI pomáhají zjednodušit a urychlit proces údržby. URBANWAY je navržen jako vůz přátelský k provozovatelům, s méně častými a delšími intervaly údržby a oprav, což zamezuje náhlým zdržením. Jak motor Tector tak motor  Cursor jsou snadno přístupné, široce otevíratelnými bočními a zadními panely, což umožňuje snadnou každodenní kontrolu a rychlou údržbu. K dalším usnadňujícím prvkům patří: Jednotka systému dodatečné úpravy plynů, která umožňuje snadný přístup k dieselovému částicovému filtru, po odšroubování velmi malého počtu šroubů; potrubí a kabeláž, jejichž výhodou jsou pevné držáky a ochrana v motorovém prostoru a v podvozkové části; mezichladič Air Turbo Intercooler, který lze nyní vyklopit pro snadné čištění chladičů a prostoru mezi chladiči. Tato zdokonalení jsou výsledkem několika let intenzivního testování a plánování. Série funkčních, dlouhodobých a konstrukčních zkoušek během letních i zimních měsíců zaručuje, že URBANWAY je vybaven tak, aby splnil všechny požadavky zákazníků přičemž maximalizoval  bezpečnost a pohodlí cestujících.

Další alternativní pohon pro udržitelnou mobilitu

Iveco Bus, společnost s prokazatelnou odborností v oblasti elektrického pohonu, určila sériový hybrid jako svoji vybranou modulární konstrukci, protože umožňuje další zdokonalení ve smyslu elektrické mobility. Tato zdokonalení zahrnují funkci “Stop & Start” u vozu Citelis Hybrid EEV, “Arrive & Go” u URBANWAY Hybrid Euro VI a “Plug-in” u programu  ELLISUP. ELLISUP je program Francouzské agentury pro životní prostředí a hospodaření s energiemi (ADEME) vedený Iveco Bus, na kterém spolupracuje CEA, RATP, IFP, INRETS, EDF, Michelin, ERCTEEL a RECUPYL a který pracuje na vývoji režimu EV pro městskou dopravu. S cílem prokázat výhody režimu EV, vyvinul ELLISUP Plug-in hybridní autobus. Po své homologaci bude tento vůz ve 3. čtvrtletí 2013 uveden do provozu jako autobus pro kyvadlovou přepravu zaměstnanců v areálu CEA. Na místě bude instalována dobíjecí stanice k dobíjení baterií. Trasu tvoří okruh o délce čtyř kilometrů, z něhož 40% bude ujeto v režimu EV.

Iveco

Iveco, společnost koncernu Fiat Industrial, konstruuje, vyrábí a prodává široký sortiment lehkých, středně těžkých a těžkých nákladních a užitkových vozidel, terénních nákladních automobilů, městských a meziměstských autobusů i dálkových autokarů, ale také speciální vozidla určená pro požární aplikace, nasazení v terénu, obranu a civilní ochranu. Iveco zaměstnává více než 26 000 lidí na celém světě. Spravuje své výrobní závody v 11 zemích Evropy, Asie, Afriky, Oceánie a Latinské Ameriky, kde vyrábí vozidla, jež se vyznačují nejmodernějšími technologiemi. 5 000 prodejních a servisních středisek ve více než 160 zemích garantuje technickou podporu všude, kde jsou vozidla Iveco v provozu.

 IVECO BUS  – Ženeva, 27. května 2013

 

reklama:

 

 „EUROTRANS VELETRH OBCHODNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ“

INFORMACE O NOVÉM VELETRHU EUROTRANS. klik a jsi tam!

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.